Warsztaty

Pracownia Teatralnych Inspiracji

To przestrzeń wspólnych, twórczych działań w obszarze pedagogiki teatru i edukacji kulturowej w Teatrze Miniatura. Nasze działania silnie łączą się z ideą partycypacji tj. ścisłej współpracy z widzami: dziećmi, młodzieżą, rodzinami, dorosłymi, grupami szkolnymi oraz nauczycielami, edukatorami i animatorami kultury.

To przestrzeń edukacji, która:
▶ jest przestrzenią twórczych działań i poszukiwań
▶ jest polem doświadczenia, zabawy, ekspresji i refleksji
▶ jest empatyczna i opiera się na budowaniu relacji, dialogu i pozytywnej komunikacji
▶ nie boi się eksperymentów, wychodzenia poza ramy i angażuje wszystkie zmysły
▶ jest wrażliwa na różnorodność i otwarta dla każdego
▶ stwarza pole do współdziałania, rozwoju i budowania poczucia sprawczości
▶ jest współtworzona z uczestnikami warsztatów, odpowiada na ich potrzeby i inspiruje

W naszej stałej ofercie znajdują się warsztaty wokół spektakli dla klas, Miniaturowe Laboratorium Formy wokół form teatralnych oraz warsztaty skupione na poznawaniu przestrzeni teatralnych w sposób aktywny i kreatywny – Miniaturowe zagadki. W ofercie znajdują się też warsztaty szyte na miarę dostosowane do indywidualnych potrzeb grupy. Prowadzimy również wiele cyklicznych projektów edukacyjnych, m.in. Akademię Miniatury, czyli trwające cały rok szkolny zajęcia z zakresu edukacji teatralnej dla różnych grup wiekowych. Ponadto realizujemy spacery teatralne (warsztaty site-specific w miejskiej przestrzeni, angażujące uczestników poprzez różne aktywności i działania inspirowane spektaklami teatru),
specjalistyczne warsztaty dla nauczycieli z zakresu pedagogiki teatru oraz warsztaty rodzinne inspirowane powstającymi premierami czy specjalnymi okazjami.

Dzieci, młodzież i rodziny

Grupy

Nauczyciele, edukatorzy, animatorzy

Archiwum warsztatów

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl