Akademia Miniatury

Chcecie poznawać teatr pod przewodnictwem aktorów i artystów związanych z Teatrem Miniatura? Akademia Miniatury to całoroczny projekt edukacji teatralnej dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.

Praca grup teatralnych zaczyna się w październiku, a kończy w maju lub czerwcu (zależnie od możliwych terminów) pokazami spektakli przygotowanych przez uczestników.

Zajęcia odbywają się w grupach:

  • klasy I–III szkoły podstawowej
  • klasy IV–VI szkoły podstawowej
  • klasy VII–VIII szkoły podstawowej
  • szkoły ponadpodstawowe
  • studenci (Ale dramat!)

Akademia Miniatury 2023/2024

Grupy i terminy

Grupa I–III klasa szkoły podstawowej:  Wioleta Karpowicz | poniedziałki, 16.30–18.30

Grupa IV–VI klasa szkoły podstawowej: Monika Tomczyk  | poniedziałki, 16.30–18.30

Grupa VII–VIII klasa szkoły podstawowej: Magdalena Bednarek | poniedziałki, 19.00–21.00

Grupa I–IV klasa szkoły ponadpodstawowej: Krystian Wieczyński | poniedziałki, 19.00–21.00

Program Ale dramat!: Agnieszka Kochanowska | wtorki, 17.00–19.00

Dokumenty do pobrania

Regulamin Akademii Miniatury formularz zgłoszenia udziału

Prowadzący

MONIKA TOMCZYK
Pedagog teatru w Miejskim Teatrze Miniatura od marca 2020 roku. Animatorka, terapeutka, reżyserka. Absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego z 16-letnim stażem pedagogicznym – nauczyciel dyplomowany (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Klinika Zaburzeń Rozwoju Navicula, Towarzystwo Wspierania Dziecka i Rodziny Lokomotywa) oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Ukończyła też Akademię Teatru Alternatywnego, Letnią Szkołę Dramy z Johnem Sommersem, jest terapeutką SI, instruktorką Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała, Eksperymentalnego Teatru Tańca (EXTATHE dr Detlefa Kapperta), Edukacji Somatycznej (The Body/Think Process BTP Alana Craiga Wilsona) oraz Tańca Terapeutycznego.

WIOLETA KARPOWICZ
Aktorka, lalkarka, lektorka, instruktorka zajęć teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miłośniczka podróży i dobrych filmów. Od 2009 roku związana z Teatrem Miniatura w Gdańsku, gdzie występuje oraz prowadzi liczne warsztaty (m. in. Lato w Teatrze, warsztaty teatralne dla szkół, warsztaty w ramach programu Teatr Polska). Niegdyś wieloletnia instruktorka teatralna na  obozach dla dzieci i młodzieży (Chris, ZHP), obecnie współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami artystycznymi (m. in. Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury Anima, Fundacja Pomysłodalnia).


MAGDALENA BEDNAREK
 
Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, filii w Białymstoku, którą ukończyła uzyskując dyplom w 2021 roku. W 2020 roku otrzymała wyróżnienie na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu dyplomowym „PandemiJa” w reżyserii Agaty Biziuk-Brajczewskiej. Od 2021 roku w zespole aktorskim Teatru Miniatura, gdzie zagrała m.in. tytułową rolę w spektaklu „Tonja z Glimmerdalen” w reżyserii Karoliny Maciejaszek. 

 

KRYSTIAN WIECZYŃSKI
Przygodę z teatrem rozpoczął w liceum w dzisiejszym Teatrze Wiczy, z którym zrealizował większość tytułów. W latach 2001–2017 instruktor ds. teatru Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, gdzie zajmował się również cyrkiem. W 2015 roku zdał egzamin eksternistyczny na aktora dramatu ZASP. W latach 2006–2010 aktor Teatru Biuro Podróży z Poznania. Od 2012 gościnnie, a od 2018 w stałym zespole Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. Współtwórca i realizator wielu projektów kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych. Laureat m. in. głównej nagrody aktorskiej za rolę w spektaklu „Sezon w piekle” Teatru Wiczy na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych w 1996 roku, nagrody II stopnia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za działalność na polu teatru w 2003 roku, Krawata Kultury portalu kulturalnytorun.pl w dziedzinie film/teatr w 2011 roku.

Młoda kobieta z rudawymi włosami patrzy w kierunku kamery

AGNIESZKA KOCHANOWSKA
Pisarka, redaktorka, animatorka kultury, od 2012 roku rzeczniczka prasowa, a od 2020 roku kierowniczka literacka Miejskiego Teatru Miniatura. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestniczka Forum Dramaturgicznego przy Instytucie Teatralnym i Instytucie Adama Mickiewicza w Warszawie. W latach 2009–2013 recenzentka teatralna czasopisma Narodowego Instytutu Audiowizualnego dwutygodnik.com. Autorka scenariuszy do spektakli w teatrach niezależnych i instytucjonalnych oraz książek dla dzieci „Zapraszamy ptaki do Gdyni”, „Malwina ratuje święta” i „Jak się tu znaleźliśmy”. W 2017 roku otrzymała odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury.

Obejrzyjcie zdjęcia z pokazów finałowych edycji Akademii Miniatury 2022/2023.

Kilka zdjęć z pokazów finałowych Akademii Miniatury 2023/2024

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl