Teatr dostępny

Staramy się być jak najbardziej dostępni, choć nie zawsze jest to proste ze względu na przeszkody architektoniczne. Zapraszamy do kontaktu z naszą koordynatorką dostępności, która postara się zapewnić to, czego potrzebujecie, żeby w komforcie wziąć udział w naszych wydarzeniach.

Osoby z niepełnosprawnością ruchową

Na widownię Dużej Sceny można wjechać wózkiem i komfortowo uczestniczyć w spektaklu. Na poziom foyer można wjechać windą, która znajduje się zaraz za wejściem głównym. W foyer znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dostęp do innych sal – Sceny Kameralnej i Sali Prób – jest utrudniony ze względu na brak windy, o szczegółach można dowiedzieć się od naszej koordynatorki ds. dostępności.

Osoby z niepełnosprawnością wzroku

Zapraszamy na spektakle z audiodeskrypcją, która umożliwia odbiór spektaklu osobom niewidomym i niedowidzącym. Mamy przygotowane audiodeskrypcje do części spektakli i cały czas dodajemy nowe. Na drzwiach w przestrzeni foyer znajdują się tabliczki z opisem pomieszczeń w alfabecie Braille’a. Posiadamy również przedprzewodnik napisany przez osobę z niepełnosprawnością wzroku, która opisuje, jak trafić do naszego teatru z przystanku tramwajowego.

Osoby z niepełnosprawnością słuchu

Na widowni Dużej Sceny mamy pętlę indukcyjną, która pomaga w odbiorze spektaklu osobom z niepełnosprawnościami słuchu. Współpracujemy z tłumaczami PJM i angażujemy ich na życzenie widzów. Jeśli masz potrzebę tłumaczenia, prosimy o kontakt z naszą koordynatorką ds. dostępności.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz osoby wysokowrażliwe

Posiadamy opis teatru w ETR (języku łatwym do czytania i rozumienia), gdzie można dowiedzieć się więcej o wizycie w teatrze. Na bieżąco dodajemy opisy spektakli w tekście prostym oraz informacje o spektakli dla osób wrażliwych. Blisko kasy posiadamy małą salę konferencyjną, którą w razie potrzeby możemy udostępnić jako miejsce odosobnienia. W kasie teatru można również wypożyczyć słuchawki wygłuszające.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl