Ale dramat!

Program Ale dramat! w kompleksowy sposób zapoznaje uczestników z teatrem pod kątem różnych aspektów tej dziedziny sztuki: aktorstwo, reżyseria, scenografia, dramaturgia, muzyka, ruch sceniczny. Są to nie tylko spotkania warsztatowe, ale też m.in. uczestnictwo w próbach, spotkania z artystami, wizyty w pracowni plastycznej.

Program miał do tej pory trzy edycje skierowane do różnych grup wiekowych: osób z klas VII-VIII szkół podstawowych, młodzieży 14+. Czwarta edycja programu skierowana jest do studentów chcących poznawać teatr bliżej, niezależnie od kierunku studiów.

Udział w programie Ale dramat! jest bezpłatny.

Prowadzenie: Agnieszka Kochanowska

Pisarka, redaktorka, animatorka kultury, od 2012 roku rzeczniczka prasowa, a od 2020 roku kierowniczka literacka Miejskiego Teatru Miniatura. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestniczka Forum Dramaturgicznego przy Instytucie Teatralnym i Instytucie Adama Mickiewicza w Warszawie. W latach 2009–2013 recenzentka teatralna czasopisma Narodowego Instytutu Audiowizualnego dwutygodnik.com. Autorka scenariuszy do spektakli w teatrach niezależnych i instytucjonalnych oraz książek dla dzieci „Zapraszamy ptaki do Gdyni”, „Malwina ratuje święta” i „Jak się tu znaleźliśmy”. Stypendystka Miasta Gdańska. W 2017 roku otrzymała odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl