0-3 lata
wróć do: Repertuar | Spektakle

Przypływ | 0,5+

Bilety i informacje

Bilety normalne: 35 zł, bilety ulgowe: 33 zł
Bilety grupowe (powyżej 10 osób): 30 zł

Informacja i sprzedaż:
+48 601 628 377
+58 341 94 83
bilety@teatrminiatura.pl

Zespół Edukacji opracował warsztaty do tego spektaklu skupione na temacie lub formie teatralnej. Jeśli jesteś zainteresowana/y, zadzwoń +48 885 780 204 lub napisz na adres edukacja@teatrminiatura.pl
Więcej informacji o ofercie edukacyjnej znajdziesz tutaj https://teatrminiatura.pl/repertuar/warsztaty/

Twórcy

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

choreografia: Ula Zerek

muzyka: Iwona Skv

obsada: Kamil Marek Kowalski, Krystian Wieczyński

Opis

  • Grupa wiekowa: 0-3 lata
  • Data premiery: 15 października 2022
  • Miejsce: Scena Kameralna
  • Czas trwania: 40 minut

Spektakl, który powstał z fascynacji Bałtykiem i podwodnym światem pełnym niezwykłych gatunków zwierząt i roślin. Wspólnie z najnajmłodszymi widzami wyruszymy w fascynującą, pełną tajemnic i niezwykłości podróż pod wodą. Może dotkniemy morświna, może usłyszymy syreny, może zachwyci nas jeszcze bardziej to morze, które mamy na wyciągnięcie ręki. Jakie opowieści można usłyszeć, gdy wsłucha się w szum fal? Co kryje podwodna, bałtycka głębia? Czy to, co nieznane, zawsze musi być straszne, czy może raczej porywające i piękne?

Recenzje

Gdy wreszcie kurtyna odsłoni widzom to, co skrywała, śledzimy dwoje dzieci (lalki szmacianki) zwiedzające podwodną krainę. Aktorzy pomiędzy sekwencjami z lalkami animują podwodny świat, prezentując dzieciom ławice ryb, chełbie modre (które "opłyną" całą widownię i pozwolą się dotknąć niemal każdemu dziecku), popularne nad Bałtykiem muszelki sercówki (tu w gigantycznym rozmiarze) czy żyjątka dna morskiego, m.in. kraby czy wodożytki pomysłowo podświetlone i stworzone na rękawiczkach.

(...)

Wszystko uzupełnia nietypowa jak na spektakl dla małych dzieci elektroniczna muzyka przygotowana przez Iwonę Skv, z piosenkami balansującymi pomiędzy łagodnym popem a ambientem. Dzieci dobrze reagują na dużo żywsze tony niż w poprzednich spektaklach dla "najnajów" i bardziej zdecydowane działania aktorów - Kamila Marka Kowalskiego oraz Krystiana Wieczyńskiego. Obaj w ciągu 40 minut oprócz ożywiania podwodnego świata mają też zadania taneczne, lalkarskie i wymagające działania fizyczne.

Bardzo dobrze w ciekawym, urozmaiconym ruchu scenicznym Uli Zerek wypada szczególnie Kamil Marek Kowalski, precyzyjny i swobodny w zaproponowanym tańcu, także podczas podnoszeń i działań fizycznych z drugim aktorem. Krystian Wieczyński z kolei dużo naturalniej wypada w bliskim kontakcie z bardzo młodymi widzami, z czym jego młodszy kolega dopiero się oswaja. Obaj stanowią zgrany, ciekawy duet, bardzo dobrze przyjęty przez dziecięcą publiczność.

(...)

"Przypływ" stanowi interesującą, udaną propozycję dla najmłodszych widzów. Warto wraz z aktorami zanurzyć się w odmętach Bałtyku i opowiedzieć najmłodszym dzieciom o tym, jakie bogactwo znajduje się tuż obok nas.
Łukasz Rudziński, trojmiasto.pl

Twórcy

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

choreografia: Ula Zerek

muzyka: Iwona Skv

obsada: Kamil Marek Kowalski, Krystian Wieczyński

Podobne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl