młodzieżdorośli
wróć do: Repertuar | Wydarzenia

Noc Muzeów: Atlas wysp odległych

Bilety i informacje

Bilety w specjalnej cenie 1 zł.

Kasa biletowa będzie otwarta na godzinę przed pierwszym spektaklem, czyli w godzinach od 19.00 do 22.00.

Ważna informacja: zgodnie z zasadami Nocy Muzeów nie prowadzimy przedsprzedaży biletów ani rezerwacji, zapraszamy do ustawiania się w kolejce po bilety. Bilety na każdy spektakl będą dostępne na godzinę przed jego rozpoczęciem. Każda osoba może kupić maksymalnie 4 bilety. Obiecujemy, że w kolejce nie będziecie się nudzić 😊

Twórcy

na podstawie książki Judith Schalansky

przekład: Tomasz Ososiński

reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký

muzyka: Martin Husovský

współpraca dramaturgiczna: Agnieszka Kochanowska

 

obsada

Magdalena Bednarek

Magdalena Gładysiewicz

Jakub Ehrlich

Kamil Marek Kowalski

Jacek Majok

Opis

  • Grupa wiekowa: młodzieżdorośli
  • Data premiery: 18 marca 2023
  • Miejsce: Scena Kameralna
  • Czas trwania: 60 minut

Specjalny pokaz spektaklu w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Będą mu towarzyszyć specjalne niespodzianki 🙂

Fascynuje was odkrywanie świata? Zobaczcie adaptację wybranych opowieści z książki znakomitej niemieckiej autorki Judith Schalansky, która opisała pięćdziesiąt tajemniczych, mało znanych wysp. Olga Tokarczuk napisała o „Atlasie wysp odległych”, że to „spokojna i dogłębna kontemplacja osobliwości świata”.

Zarówno książka Judith Schalansky, jak i spektakl pokazują, że nasze wyobrażenie rajskiej wyspy często nie ma za dużo wspólnego z rzeczywistością, a wyspy są bardzo trudnymi miejscami do życia. Reżyser Marek Zákostelecký w poetycki sposób opowiada między innymi o pilotce Amelii Earhart, która zaginęła na Oceanie Spokojnym w pobliżu wyspy Howland podczas próby okrążenia Ziemi wzdłuż równika, dramatycznej wyprawie Ferdynanda Magellana w 1520 roku, a także o wyprawie miłośników i badaczy ptaków na Wyspę Niedźwiedzią czy polowaniach w zatoce wielorybników na Wyspie Zwodniczej. Dokumentalne historie Judith Schalansky reżyser przenosi na scenę poprzez zaskakujące formy teatru plastycznego.

Marek Zákostelecký jest czeskim reżyserem i scenografem, który w 2022 roku otrzymał Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego za scenografię do spektaklu Teatru Miniatura „Co u diabła”, a który ma na swoim koncie ponad 130 scenografii do spektakli na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji, Izraelu, Polsce i Australii.”

Europejska Noc Muzeów to wyjątkowa noc, podczas której bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę można odwiedzać muzea, galerie, biblioteki, teatry, centra kultury i akademie. Do akcji w Gdańsku dołączyło 30 instytucji, w których na mieszkańców czekają specjalnie przygotowane programy – koncerty, warsztaty, spektakle, a także gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych. W tym roku uruchomiono również konkurs dla najbardziej aktywnych zwiedzających!

Cały program tegorocznej edycji znajdziecie tutaj: https://nocmuzeow.ikm.gda.pl/miasto/gdansk/

Twórcy

na podstawie książki Judith Schalansky

przekład: Tomasz Ososiński

reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký

muzyka: Martin Husovský

współpraca dramaturgiczna: Agnieszka Kochanowska

 

obsada

Magdalena Bednarek

Magdalena Gładysiewicz

Jakub Ehrlich

Kamil Marek Kowalski

Jacek Majok

Podobne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl