młodzieżdorośli
wróć do: Repertuar | Wydarzenia

BIOGRAFIE GDAŃSKIE: Wieczór mniejszości narodowych

Bilety i informacje

Bezpłatne wejściówki są dostępne w kasie teatru, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu.

Opis

  • Grupa wiekowa: młodzieżdorośli
  • Data premiery: 26 listopada 2023
  • Miejsce: Duża Scena Teatru Miniatura
  • Czas trwania: 1 h 30 min

Podczas wieczoru wystąpi polsko-ukraiński zespół Zazula specjalizujący się w technice śpiewu białego. Łączy ją z elementami współczesnych gatunków rozrywkowych, takich jak rock, funk czy muzyka elektroniczna. W swojej twórczości sięga do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiąc ze wspólnoty polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego.

Koncertowi będzie towarzyszył wspólny stół z potrawami kuchni mniejszości narodowych przygotowany przez współorganizatorów wydarzenia: Białoruskie Towarzystwo Kulturalne CHATKA, Związek Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku, Muzułmańską Gminę Wyznaniową w Gdańsku, oddział pomorski Związku Ukraińców w Polsce oraz oddział gdański Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce i Stowarzyszenia Litwinów w Polsce.

Podobne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl