4-7 lat
wróć do: Repertuar | Spektakle

Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku! | 4+

Bilety i informacje

Bilety normalne: 35 zł, bilety ulgowe: 33 zł
Bilety grupowe (powyżej 10 osób): 30 zł

Informacja i sprzedaż:
+48 601 628 377
+58 341 94 83
bilety@teatrminiatura.pl

Zespół Edukacji opracował warsztaty do tego spektaklu skupione na temacie lub formie teatralnej. Jeśli jesteś zainteresowana/y, zadzwoń +48 885 780 204 lub napisz na adres edukacja@teatrminiatura.pl
Więcej informacji o ofercie edukacyjnej znajdziesz tutaj https://teatrminiatura.pl/repertuar/warsztaty/

Twórcy

na motywach baśni „Jaś i Małgosia” braci Grimm

scenariusz: Magdalena ŻulińskaPiotr Kłudka
reżyseria: zespół
scenografia: Andrzej Żak
lalki i maski: Agata Żukiewicz
muzyka: Magdalena ŻulińskaPiotr Kłudka
obsada: Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka, Andrzej Żak

Współpraca

Opis

  • Grupa wiekowa: 4-7 lat
  • Data premiery: 29 stycznia 2017
  • Miejsce: Scena Kameralna
  • Czas trwania:  50 minut bez przerwy

Jasiek i Małgośka idą przez las do szkoły. Co się wydarzy po drodze? Jakie niebezpieczeństwa na nich czekają i jak sobie z nimi poradzą? I czy wszystko skończy się dobrze?

„Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to autorskie przedstawienie aktorów Teatru Miniatura – Magdaleny Żulińskiej i Piotra Kłudki – przygotowane w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Żartobliwa opowieść dla dzieci od 4 lat nawiązuje do znanej baśni braci Grimm, ucząc dzieci samodzielności, a jednocześnie ostrożności. 

Podczas części spektakli można spotkać pedagoga z gdańskiej Straży Miejskiej. Umundurowany funkcjonariusz rozmawia z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Odnosząc się do konkretnych scen przedstawienia, przypomina najmłodszym, jak powinni się zachować, gdy zaczepia ich obca osoba, co robić w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem oraz o czym trzeba pamiętać na ulicy, by nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku mają duże doświadczenie w przekazywaniu maluchom wiedzy o bezpieczeństwie. Od lat realizują w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych liczne programy profilaktyczne (m.in. „Bezpieczne dzieciństwo”, „Postępowanie ze zwierzętami” oraz „Autochodzik – bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla najmłodszych”). Jednak na deskach profesjonalnego teatru jest to ich debiut.

Recenzje

Bajkę o Jasiu i Małgosi zna każde dziecko. Jednak dwa małe robaczki - Jaśka i Małgośkę - poza ogólnym zarysem fabuły bajkowej historii, niewiele z nimi łączy. To dwa rezolutne, małe robaczki, które nie słuchają się rodziców, a przez to wpadają w przeróżne tarapaty. Zgrabny i pełen wdzięku spektakl Teatru Miniatura kończy się krótką pogadanką ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa.

(...) "Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!" zbiorowo wyreżyserowany przez aktorów, okazuje się wartościową propozycją, gdzie szale teatralne i edukacyjne udało się zapełnić w równym stopniu. Dzięki temu powstała barwna bajka, którą dzieci mają szansę zapamiętać na długo.
Łukasz Rudziński, trójmiasto.pl

Twórcy

na motywach baśni „Jaś i Małgosia” braci Grimm

scenariusz: Magdalena ŻulińskaPiotr Kłudka
reżyseria: zespół
scenografia: Andrzej Żak
lalki i maski: Agata Żukiewicz
muzyka: Magdalena ŻulińskaPiotr Kłudka
obsada: Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka, Andrzej Żak

Współpraca

Podobne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl