4-7 lat
wróć do: Repertuar | Spektakle

Czerwony Kapturek | 4+

Bilety i informacje

Bilety normalne: 35 zł, bilety ulgowe: 33 zł
Bilety grupowe (powyżej 10 osób): 30 zł

Informacja i sprzedaż:
+48 601 628 377
+58 341 94 83
bilety@teatrminiatura.pl

Zespół Edukacji opracował warsztaty do tego spektaklu skupione na temacie lub formie teatralnej. Jeśli jesteś zainteresowana/y, zadzwoń +48 885 780 204 lub napisz na adres edukacja@teatrminiatura.pl
Więcej informacji o ofercie edukacyjnej znajdziesz tutaj https://teatrminiatura.pl/repertuar/warsztaty/

Twórcy

pomysł, reżyseria i scenografia: David Zuazola
muzyka: Marek Żurawski
reżyseria światła: Michał Derlatka
obsada: Magdalena Bednarek, Dariusz Czarniecki

 

Ważna informacja: widzowie siedzą na dywanie, więc są proszeni o zdjęcie butów przed wejściem na salę.

Opis

  • Grupa wiekowa: 4-7 lat
  • Data premiery: 27 stycznia 2024
  • Miejsce: Scena Kameralna
  • Czas trwania: 55 min

„Czerwony Kapturek” to opowieść wywodząca się z tradycji ustnej i rozpowszechniona w całej Europie. Do dziś pozostaje jedną z ulubionych baśni dla dzieci. Pierwszym autorem, który spisał swoją wersję tej opowieści, był Charles Perrault, a proponowany przez niego morał był jasny – „uważajcie na obcych”. W swojej lalkowej adaptacji pochodzący z Chile wszechstronny artysta David Zuazola, aktor-lalkarz, reżyser i twórca wizualny, przenosi akcję baśni w przyszłość, kiedy na wyniszczonej Ziemi mieszkają ostatni ludzie i dziwne stwory narodzone ze śmieci i zanieczyszczeń. Czerwony Kapturek jest ostatnią dziewczynką urodzoną na Ziemi – czy uda jej się przetrwać i zmienić losy świata?

Recenzje

Przedstawienie dla dzieci w starym dobrym stylu. Bawi, uczy, ostrzega, jest wspaniałą lekcją życia. Świetnie zaaranżowane, zagrane, opowiedziane, nic tylko chwalić.
Małgorzata Zalewska, "Gazeta Gdańska"
To przedstawienie grane jest bez słów – czasem pojawiają się jakieś pomruki, wycie wilka, okrzyki czy pianie koguta – a opowieść została pięknie poprowadzona przez muzykę.
Grażyna Antoniewicz, "Dziennik Bałtycki"
Ciekawym pomysłem okazało się zredukowanie obsady do dwóch osób: Magdaleny Bednarek i Dariusza Czarnieckiego, którzy animują lalki, szereg często bardzo niewielkich, drobiazgowo wykonanych rekwizytów (jak choć gramofon, który mimo mikroskopijnych rozmiarów ma nawet ruszającą się płytę, a w miniaturowym kominku płoną drwa) oraz przekształcają przestrzeń scenograficzną przy pomocy kilku mobilnych, drewnianych platform służących lalkom stolikowym. Na naszych oczach budują scenografię, podkreślają metateatralność działań, uwydatniają teatralne szwy, choćby dworując sobie z atmosfery Ciemnego Lasu, którą dopełnia sceniczna dymiarka z napisem „magia”. Trudno nie docenić zaangażowania i skupienia Bednarek i Czarnieckiego, którzy z szacunkiem traktują swoich lalkowych bohaterów i bohaterki, sprawiając, że publiczność patrzy właśnie na nich.
Wiktoria Formella, Polunima

Twórcy

pomysł, reżyseria i scenografia: David Zuazola
muzyka: Marek Żurawski
reżyseria światła: Michał Derlatka
obsada: Magdalena Bednarek, Dariusz Czarniecki

 

Ważna informacja: widzowie siedzą na dywanie, więc są proszeni o zdjęcie butów przed wejściem na salę.

Podobne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl