4-7 latdorośli
wróć do: Repertuar | Wydarzenia

SZTUKA SIĘ ROBI | pokazy finałowe

Bilety i informacje

Wstęp wolny na podstawie wejściówek do pobrania w kasie teatru.

Opis

  • Grupa wiekowa: 4-7 latdorośli
  • Data premiery: 28 października 2023
  • Miejsce: Wszystkie sceny teatru
  • Czas trwania: 5 h

Zapraszamy na pokazy efektów pracy trzech kolektywów artystycznych, które pracowały u nas od 22 do 27 października nad spektaklami dla dzieci od 3 do 6 lat. Poza pokazami będziecie mogli też wziąć udział w rodzinnych działaniach edukacyjnych oraz podzielić się swoimi wrażeniami z tego, co obejrzeliście. 28 października (sobota)

11.00–12.00 Ale ogień! | Agnieszka Batóg, Krzysztof Bętkowski, Piotr Myszczyszyn, Joanna Róg

12.30–13.30 Fuj! | Karolina Maciejszek, Malina Prześluga, Bartłomiej Orłowski

14.00–15.00 Literówka | Jakub Drzastwa, Agata Kędzia, Magda Wolnicka, Monika Kiwak

15.00–16.00 podsumowanie

29 października (niedziela)

12.00 A ciało mówi | reż. Aneta Jankowska

Opisy projektów kolektywów

Ale ogień!

Ogień jest ekstra! Pomógł rozwinąć się cywilizacji, ruszył przemysł, dał światło w nocy i ciepło w zimie. Ogień to energia, blask i ekspansja. Każdy chciałby taki być! A może nie? „Ale ogień!” to spotkanie z małym Ogniem, który ma więcej energii niż jest w stanie pomieścić. Wszędzie go pełno, zapala się do każdego pomysłu i wydaje się nigdy nie męczyć. Ale czy tyle ognia jest mile widziane w świecie? Jak pozostać sobą, nie paląc przy tym bliższej i dalszej okolicy?

Fuj!

Co jest fuj? Fuj mogą być np. kupa, siki, śmierdy, pierdy, charki, smarki, gluty. A może fasolka szparagowa, zdarte kolano i mycie uszu mydłem? „Fuj!” to spektaklo-koncert realizowany przez tymczasowy kolektyw OHYDA i współtworzony przez najmłodszych. Teksty i kompozycje będące efektem spotkania twórców z dziećmi są podstawą tego niegrzecznego, punkowego koncertu, pozwalającego na wyrażenie emocji i twórczą, niczym nieskrępowaną ekspresję.

Literówka

Dzięcięcej mowie towarzyszy spontaniczność językowa, która już na chodniku pachnie kredą i lingwistyczną rewolucją. Słowa porządkują wiedzę, ale przekręcone uwalniają ogromną twórczą moc i rozwijają wyobraźnię. W końcu są zbiorami oddzielnych znaków – liter – a litery to jedne z pierwszych abstrakcyjnych obrazów, z którymi styka się dziecko. Twórcy traktują je jako materiał wizualny, ale też choreograficzny. „Literówka” zaprasza dzieci do wspólnego „ruchowego bazgrolenia” – radosnych wygibasów, uruchamiania wyobraźni i nawiązywania bliskiej relacji z własnym ciałem.

A ciało mówi

reżyseria, scenografia i kostiumy: Aneta Jankowska
współpraca dramaturgiczna: Paulina Giwer-Kowalewska
muzyka: Natalia CzekałaKrzysztof Guzewicz
reżyseria świateł: Paulina Góral

obsada: Magdalena Gładysiewicz, Agnieszka Grzegorzewska, Aniela Kokosza/Paulina Giwer-Kowalewska, Kamil Marek Kowalski, Krystian Wieczyński

Czy ciało mówi? A jeśli tak, to co z tego rozumiemy? Spektakl dla przedszkolaków, który poprzez ruch buduje pozytywny obraz własnego ciała i ciał wokół. Koncepcja spektaklu była rozwijana podczas pierwszej edycji rezydencji artystycznych Sztuka się robi | inkubator teatralny w 2022 roku.

Podobne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl