0-3 lata
wróć do: Repertuar | Spektakle

Cztery pory roku | 1+

Bilety i informacje

Bilety normalne: 40 zł, bilety ulgowe: 38 zł
Bilety grupowe (powyżej 10 osób): 35 zł

Informacja i sprzedaż:
+48 601 628 377
+58 341 94 83
bilety@teatrminiatura.pl

Zespół Edukacji opracował warsztaty do tego spektaklu skupione na temacie lub formie teatralnej. Jeśli jesteś zainteresowana/y, zadzwoń +48 885 780 204 lub napisz na adres edukacja@teatrminiatura.pl
Więcej informacji o ofercie edukacyjnej znajdziesz tutaj https://teatrminiatura.pl/repertuar/warsztaty/

Twórcy

scenariusz, scenografia i reżyseria: Tomasz Maśląkowski

muzyka: Antonio Vivaldi

choreografia: Ula Zerek

występują: Edyta Janusz-EhrlichPiotr KłudkaPiotr Srebrowski

Opis

  • Grupa wiekowa: 0-3 lata
  • Data premiery: 27 października 2019
  • Miejsce: Scena Kameralna
  • Czas trwania: 40 minut

Dzieci wyruszają w podróż odbywającą się w rytmie następujących po sobie pór roku, podczas której mogą doświadczyć świata natury, jego dźwięków i barw odbieranych wszystkimi zmysłami.

CZTERY PORY ROKU zrealizował dobrze znany w teatrze najnajowym Tomasz Maśląkowski, którego przedstawienia są świetnie odbierane zarówno przez małych widzów, jak i towarzyszących im dorosłych, bawiąc abstrakcyjnym humorem przy wykorzystaniu m.in. przedmiotów codziennego użytku. W ten sposób oswajają z teatralnym sposobem budowania świata i pobudzają wyobraźnię.

Spektaklem CZTERY PORY ROKU zainaugurowaliśmy Scenę Najnajów, którą co sezon będziemy wzbogacać nowym spektaklem dla najnajmłodszych widzów – od pół roku do 3 lat. Chcemy, żeby pierwsze spotkanie z teatrem robiło duże wrażenie i żeby dzieci złapały teatralnego bakcyla.

Recenzje

Są momenty, kiedy aktorzy zbliżają się blisko, bliziutko do małych widzów, każda taka sytuacja budzi zachwyt maluchów. Niektórzy nie spuszczają oczu z aktorów, inni momentami interesują się bardziej tym, co dzieje się dookoła, a jednak coś z tej wizyty w teatrze na pewno pozostanie w ich pamięci. Takie spektakle jak "Cztery pory roku" pobudzają wyobraźnię najmłodszych i wychowują przyszłych widzów.

Aktorzy zagrali znakomicie, świetnie potrafili nawiązać kontakt z widownią, a reżyserowi nie zabrakło pomysłów, aby uatrakcyjnić akcję.
Grażyna Antoniewicz, „Dziennik Bałtycki”
Twórcy nowego spektaklu dla "najnajów" (czyli dzieci, które z racji wieku dopiero uczą się odbierać sztukę, a wizyta w Miniaturze bywa ich pierwszym kontaktem z profesjonalnym teatrem) łączą ruch i zabawę z kreatywnością oraz "ożywianiem materii" wokół nas. Spektakl opiera się na naturalnej dla kilkulatków ciekawości świata i odbieraniu go jako pretekstu do zabawy.
Łukasz Rudziński, trojmiasto.pl
Przedstawienie opowiada o następstwie pór roku i o charakterystycznych zjawiskach w świecie natury. Troje aktorów: Edyta Janusz-Ehrlich, Piotr Kłudka, Piotr Srebrowski tworzą na scenie fantastyczny tercet, który z pełnym profesjonalizmem prezentuje typowe dla różnych okresów roku sytuacje – wiosenne słoneczko i kiełkujące rośliny, letnie słońce i męczący upał, jesienne mgły i deszcze, albo zabawy na śniegu. Wszystkie sceny zostały zaplanowane w sposób bardzo wyrazisty, interesujący i pobudzający wyobraźnię.

(...) Reżyserowi, a jednocześnie scenografowi i twórcy scenariusza, Tomaszowi Maśląkowskiemu należą się wielkie gratulacje za interesujący pomysł i realizację, która była równie dobra, jak pomysł. Polecamy wszystkim najnajom i ich rodzicom.
Beata Baczyńska, Gazeta Świętojańska
Nie ukrywam, bardzo cenię taki teatr dla najmłodszych, który sprzeciwia się pokutującemu wciąż przekonaniu, że uwagę malucha można przyciągnąć wyłącznie feerią barw i scenograficznym przepychem. To trochę tak, jak z zabawkami. Ta przypominająca miniaturowe Las Vegas bawi przez chwilę, ale płachta papieru do pakowania, folii bąbelkowej czy miska z wodą nie znudzą się nigdy. Podobnie jak wspaniała książka Hervé Tulleta, której bohaterką jest zwykła kropka (o tej książce pomyślałam niemal natychmiast, oglądając ten fragment spektaklu, w którym mowa jest o słońcu). Druga sprawa, na którą również mocno zwracam uwagę przy okazji przedstawień dla najnajów, to, nazywając sytuację bardzo umownie, „moc inspirowania”. Dużym szacunkiem darzę te realizacje, które pokazują rodzicom, jak przy pomocy dostępnych każdemu środków i narzędzi można opowiadać najmłodszym. I wreszcie – poczucie bezpieczeństwa. Z własnego doświadczenia dobrze wiem (o ironio!), że wizyta w teatrze w pierwszych latach życia może się okazać doświadczeniem bardzo drastycznym i przechowywanym w pamięci przez długie lata. Właśnie z tego powodu, że sceniczny świat, zamiast intrygować i zachęcać do eksploracji, wytrąca z poczucia bezpieczeństwa, jawiąc się jako z gruntu obcy i niezrozumiały. W Czterech porach roku Tomasz Maśląkowski stworzył czasoprzestrzeń przyjazną, zapraszającą i intrygującą. Taką, która z szacunkiem i dużą znajomością potrzeb podchodzi do swojego najnajmłodszego widza. I która może stanowić naprawdę wartościowy początek teatralnej ścieżki widza początkującego.
Anna Jazgarska, teatralny.pl

Twórcy

scenariusz, scenografia i reżyseria: Tomasz Maśląkowski

muzyka: Antonio Vivaldi

choreografia: Ula Zerek

występują: Edyta Janusz-EhrlichPiotr KłudkaPiotr Srebrowski

Podobne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl