PL EN
SZTUKA SIĘ ROBI | pokazy finałowe

SZTUKA SIĘ ROBI | pokazy finałowe

Sztuka się Robi | inkubator teatralny to projekt, który ma na celu rozwój teatru dla dzieci i młodzieży poprzez poszukiwania w zakresie nowych tematów i form, biorąc pod uwagę współczesne trendy w myśleniu o dzieciństwie, edukacji oraz dostępności. Partnerem projektu jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Jego pierwszym etapem był konkurs na koncepcję spektaklu dla dzieci od 3 do 6 lat. Jury konkursu wybrało 5 kolektywów, które zostały zaproszone do twórczej pracy podczas tygodniowych rezydencji. W trakcie rezydencji artyści czerpali inspiracje nie tylko od siebie nawzajem, ale także od swoich małych widzów, prowadząc warsztaty i działania dla dzieci z gdańskich przedszkoli – Przedszkola nr 7 „Muchomorek” oraz Przedszkola nr 15 „Niezapominajka”, które mieszczą się w Gdańsku Wrzeszczu. W pracach kolektywów wzięli też udział aktorki i aktorzy Teatru Miniatura Magdalena Bednarek, Magdalena Gładysiewicz, Agnieszka Grzegorzewska, Piotr Kłudka, Kamil Marek Kowalski i Magdalena Żulińska. 8 października w godz. 11.00–16.00 i 9 października w godz. 11.00–15.00 będzie można zobaczyć efekty ich pracy.

 

9 października (niedziela)

11.00–12.00 Ale bęben! | Filip Jaśkiewicz, Berenika Wojnar, Monika Reks

12.30–13.30 Podróż do wnętrza ciała | Anita Piotrowska, Magdalena Kawecka, Agata Nierzwicka

13.30‒15.00 podsumowanie

 

Ale bęben! | Filip Jaśkiewicz, Berenika Wojnar, Monika Reks

Co może uratować muzyków, gdy nie można przerwać koncertu, a instrumenty się psują? Na szczęście można zagrać na ciele! Artyści i artystki porwą publiczność do wspólnych działań, dzięki którym wszyscy poczujemy, że potencjał dźwiękowy ciała jest nieskończony i możemy wykorzystywać je do muzykowania i zabawy na wiele sposobów!

 

Podróż do wnętrza ciała | Anita Piotrowska, Magdalena Kawecka, Agata Nierzwicka

Uwaga zaczynamy odliczanie!

Trzy, dwa, jeden. Start!

Lecimy!

A może jednak płyniemy?

Nie, wspinamy się! Tak na pewno.

Nie, jednak nie.

Nie wiem.

Ktoś wie, jak podróżuje się do wnętrza… ciała?

I jak mamy się tam zmieścić?

I dlaczego to tak bije?

A to tak się kurczy…

Zapraszamy wszystkich do odbycia podróży po kosmosie, który jest… w środku. Ale też na zewnątrz. I który posiada każdy z nas. Bez wyjątku.

 

WSTĘP WOLNY NA PODSTAWIE BEZPŁATNYCH WEJŚCIÓWEK.

 

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”. Odbywa się w ramach programu Edukacja do Kultury. Gdańsk.

 

 sztuka_sie_robi_stopka3.jpg

×