wróć do:

Wyniki konkursu SZTUKA SIĘ ROBI na koncepcję spektaklu dla przedszkolaków

Są! Wyniki naszego konkursu na koncepcję spektaklu dla dzieci od 3 do 6 lat! Wybrane kolektywy zostaną zaproszone do Gdańska od 23 do 29 października, żeby wziąć udział w rezydencjach artystycznych. 

Nad wyborem debatowało jury w składzie: Justyna Czarnota, Michał Derlatka, Agnieszka Kochanowska, Monika Tomczyk i Joanna Żygowska. W rezultacie intensywnych rozmów członkowie i członkinie jury zdecydowały się zaprosić do Gdańska 3 kolektywy:

  • GRUPA OHYDA w składzie: Karolina Maciejaszek, Malina Prześluga, Bartłomiej Orłowski
  • KOLEKTYW TUKK w składzie: Agata Kędzia, Jakub Drzastwa, Magda Wolnicka, Monika Kiwak
  • TURBO KORBA w składzie: Agnieszka Batóg, Krzysztof Bętkowski, Piotr Myszczyszyn, Joanna Róg

 
Wszystkie wybrane grupy zaproponowały ciekawe tematy i formy ich realizacji, a jednocześnie miejsce na poszukiwania w ramach rezydencji i w realnym partnerstwie z odbiorcą swoich pomysłów – przedszkolakami. Liczymy na interesujący proces pracy artystycznej i inspirujące efekty!

Z kolektywami na żywo widzimy się w październiku, a wszystkie osoby zainteresowane teatrem dla przedszkolaków już dziś zapraszamy na finałowe pokazy protoypów spektakli, które odbędą się w sobotę 28 października. 29 października będzie można z kolei zobaczyć spektakl A CIAŁO MÓWI w reż. Anety Jankowskiej, który jest bezpośrednim wynikiem pierwszej edycji rezydencji. 

Bardzo dziękujemy wszystkim kolektywom, które zgłosiły się do konkursu – jeśli jakakolwiek osoba chciałaby otrzymać feedback od jury w sprawie swojego projektu, prosimy o kontakt na adres dorota.perfikowska@teatrminiatura.pl

SZTUKA SIĘ ROBI | INKUBATOR TEATRALNY to projekt mający na celu rozwój teatru dla dzieci i młodzieży poprzez poszukiwania w zakresie nowych tematów i form, biorąc pod uwagę współczesne trendy w myśleniu o dzieciństwie, edukacji oraz dostępności. Powstaje we współpracy Teatru Miniatura i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Zobacz więcej

Co u nas słychać? - Bierzemy udział w projekcie Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury

Bierzemy udział w projekcie Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury

Co u nas słychać? - CO U DIABŁA na 7. Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu | 8 czerwca

CO U DIABŁA na 7. Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu | 8 czerwca

Co u nas słychać? - Charlie zmienia się w kurczaka ‒ światowa prapremiera w Miniaturze | 1 czerwca

Charlie zmienia się w kurczaka ‒ światowa prapremiera w Miniaturze | 1 czerwca

Co u nas słychać? - Za nami finały Akademii Miniatury

Za nami finały Akademii Miniatury

Co u nas słychać? - Dionisios Sturis opowie o Grecji podczas ostatniego spotkania tego sezonu KSIĄŻKI W ROLI GŁÓWNEJ | 26 maja

Dionisios Sturis opowie o Grecji podczas ostatniego spotkania tego sezonu KSIĄŻKI W ROLI GŁÓWNEJ | 26 maja

Co u nas słychać? - Odwołany PRZYPŁYW 25 i 26 maja

Odwołany PRZYPŁYW 25 i 26 maja

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl