wróć do:

Teatr wspiera. Teatroteka Szkolna w Gdańsku | 21 marca

21 marca zaczynamy cykl bezpłatnych warsztatów dla nauczycieli IV‒VIII klas szkoły podstawowej we współpracy z pedagogami teatru z Teatru Wybrzeże oraz Teatroteką Szkolną, programem prowadzonym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Teatr wspiera to pomysł dla tych, którzy chcą wspierać procesy integracyjne i budowanie relacji w szkołach, pracować z emocjami młodzieży i kadry nauczycielskiej, czerpać z różnorodności w klasie czy grupie i zadbać o uważność w szkole na co dzień.

Pedagogika teatru może wspierać i pozwala przeprowadzać procesy edukacyjne w bezpiecznej i twórczej atmosferze. Praca w grupie, zabawa poprzez teatr, wspólna refleksja nad podejmowanymi działaniami dają młodzieży szansę na wzajemne poznanie się a wychowawcy możliwość przyjrzenia się całej klasie i każdemu z osobna.

Projekt składa się z czterech 4 modułów warsztatowych: różnorodność, emocje, relacje, uważność. Dwa moduły odbędą się wiosną, dwa kolejne jesienią. Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona.

21 marca, godz. 16.00–20.00, Teatr Miniatura
TEATR WSPIERA RÓŻNORODNOŚĆ

Warsztat wspierający nauczycielki i nauczycieli w pracy z różnorodnością w klasie. Korzystając z narzędzi pedagogiki teatru, której jednym z filarów jest otwartość na wielość perspektyw i głosów, zastanowimy się, w jaki sposób nauczycielki i nauczyciele mogą w swojej codziennej praktyce edukacyjno-wychowawczej zauważać, wspierać i oswajać różnorodność w klasie oraz pielęgnować w grupie postawy otwartości, akceptacji i empatii, które pozwalają współpracować i rozwijać się harmonijnie całej klasie.

ZAPISY przez formularz: https://forms.gle/HVogJVYpZ58k1Hru7

10 kwietnia, godz. 16.00–20.00, Teatr Wybrzeże
TEATR WSPIERA EMOCJE

Celem warsztatu jest wsparcie nauczycielek i nauczycieli w pracy z emocjami w pracy szkolnej oraz przygotowanie ich do podejmowania tematów związanych z tym zagadnieniem na lekcjach. Chcemy pomóc pedagożkom i pedagogom w zrozumieniu i wyrażaniu ich własnych emocji, tak aby mogli stać się dla swoich wychowanek i wychowanków przewodnikami po świecie uczuć, wspierającymi dzieci i młodzież w ich przeżywaniu bez dzielenia emocji na dobre i złe. Radość, smutek, wstyd, szczęście, strach – każda z tych emocji jest ważna i potrzebna, bo stanowi sygnał informujący nas o tym, co się dzieje z nami i naszymi uczuciami.

ZAPISY na stronie https://teatrwybrzeze.pl/

Prowadzące warsztaty

Marta Gosecka – polonistka, kulturoznawczyni, instruktorka teatralna, pedagożka teatru w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, aktywistka miejska i edukatorka. Od 17 lat związana z młodzieżowymi grupami teatralnymi, które charakteryzują się różnorodnością i otwartością. Prowadziła bartery młodzieży licealnej oparte na wymianie doświadczeń odbiorczych młodych widzów. Koordynatorka Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 Zachodniopomorskie. W pracy z dziećmi i młodzieżą największą uwagę przywiązuje do procesu twórczego, relacji i sprawczości. Przez 18 lat była nauczycielką.

Anna Zalewska-Uberman – od 20 lat związana z branżą kulturalną i edukacyjną (jako animatorka kultury, wykładowczyni, dyplomowana teatrolożka i pedagożka teatru, autorka scenariuszy zajęć dla nauczycieli oraz certyfikowana tutorka). Od 2009 r. do marca 2023 r. pracowała w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni, gdzie realizowała autorski program edukacyjny “Palec Gombrowicza, czyli Dotknięci Teatrem”. Zaprojektowała i przeprowadziła liczne warsztaty, lekcje, spotkania, projekty i performance. W latach 2010–2022 pełniła funkcję członkini Komisji Artystycznej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i sekretarz Kapituły Konkursu.  Współpracowała z wieloma instytucjami kultury.  Najdłużej związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Opracowane przez nią scenariusze lekcji (nauczanie zintegrowane, język polski, godzina wychowawcza) można znaleźć na stronie www.teatrotekaszkolna.pl. Jej celem zawodowym jest inspirowanie do działań twórczych,  projektowanie i wspieranie procesów edukacyjnych i rozwojowych oraz wytyczanie sobie nowych ścieżek zawodowych. 

Zobacz więcej

Co u nas słychać? - Prapremiera „Śpiewu morza” | 13 kwietnia

Prapremiera „Śpiewu morza” | 13 kwietnia

Co u nas słychać? - Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Co u nas słychać? - Książka w roli głównej: Bartek Kieżun | 21 kwietnia

Książka w roli głównej: Bartek Kieżun | 21 kwietnia

Co u nas słychać? - Otwarty i Żywy Katalog Praktyk Międzykulturowych | bezpłatna publikacja

Otwarty i Żywy Katalog Praktyk Międzykulturowych | bezpłatna publikacja

Co u nas słychać? - TRAMWAJE – pożegnanie z tytułem | 24 marca

TRAMWAJE – pożegnanie z tytułem | 24 marca

Co u nas słychać? - Teatr Miniatura partnerem III Półmaratonu czytań performatywnych Teatru na faktach wrocławskiego Instytutu Grotowskiego | 24 lutego

Teatr Miniatura partnerem III Półmaratonu czytań performatywnych Teatru na faktach wrocławskiego Instytutu Grotowskiego | 24 lutego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl