wróć do:

Etiuda na dwóch lalkarzy, cztery dłonie i dwadzieścia palców | 24 października

Pamiętacie film Do widzenia, do jutra z lat 60. z muzyką Komedy? Dzieje się w Gdańsku, gra w nim Zbyszek Cybulski i kilka innych legendarnych dziś postaci, pojawiają się też odwołania do Miniatury, w której wówczas działał Teatrzyk Bim-Bom czy założony przez studentów ASP CO TO.

W Gdańskiej Galerii Miejskiej możecie oglądać właśnie wystawę inspirowaną tym filmem z udziałem świetnych trójmiejskich artystów, m.in. profesora Włodzimierza Łajminga, który grał w filmie. To właśnie jego teatr CO TO zrealizował etiudy teatru dłoni w Do widzenia, do jutra.

We wtorek 24 października o 18.15 nasz dyrektor Michał Derlatka i aktorzy Jadwiga Sankowska i Piotr Kłudka na Długiej 35 pokażą przygotowaną specjalnie z okazji wystawy Etiudę na dwóch lalkarzy, cztery dłonie i dwadzieścia palców inspirowaną scenami teatru dłoni z filmu. Będzie to absolutnie wyjątkowe wydarzenie – ukłon w stronę naszej historii i artystów, którzy w Miniaturze tworzyli – i ogromnie was zapraszamy!

Po etiudzie pokazane zostaną dwa filmy dokumentalne o profesorze Włodzimierzu Łajmingu – Zbliżenia oraz Czas kolorowych snów. Ich autorami są Anna Zelmańska-Lipnicka i Sławomir Lipnicki, z którymi spotkamy się po pokazach.

opieka artystyczna: Michał Derlatka

występują: Piotr Kłudka, Jadwiga Sankowska

inspiracja: sceny teatru dłoni z filmu Do widzenia, do jutra z 1960 r.

kiedy: 24 października, godz. 18.15 | ul. Długa 35

Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego wystawie DO WIDZENIA, DO JUTRA w Gdańskiej Galerii Miejskiej, która potrwa do 19 listopada. Możecie tam zobaczyć prace Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza, Anny Królikiewicz, Michała Łagowskiego, Włodzimierza Łajminga, Honoraty Martin, Emilii Rodziewicz, Adama Witkowskiego.

Zobacz więcej

Co u nas słychać? - CO U DIABŁA na 7. Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu | 8 czerwca

CO U DIABŁA na 7. Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu | 8 czerwca

Co u nas słychać? - Charlie zmienia się w kurczaka ‒ światowa prapremiera w Miniaturze | 1 czerwca

Charlie zmienia się w kurczaka ‒ światowa prapremiera w Miniaturze | 1 czerwca

Co u nas słychać? - Za nami finały Akademii Miniatury

Za nami finały Akademii Miniatury

Co u nas słychać? - Dionisios Sturis opowie o Grecji podczas ostatniego spotkania tego sezonu KSIĄŻKI W ROLI GŁÓWNEJ | 26 maja

Dionisios Sturis opowie o Grecji podczas ostatniego spotkania tego sezonu KSIĄŻKI W ROLI GŁÓWNEJ | 26 maja

Co u nas słychać? - Odwołany PRZYPŁYW 25 i 26 maja

Odwołany PRZYPŁYW 25 i 26 maja

Co u nas słychać? - Europejska Noc Muzeów w Miniaturze | 18 maja

Europejska Noc Muzeów w Miniaturze | 18 maja

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl