PL EN
Cztery pory roku

Cztery pory roku

scenariusz, scenografia i reżyseria: Tomasz Maśląkowski

muzyka: Antonio Vivaldi

choreografia: Ula Zerek

występują: Edyta Janusz-EhrlichPiotr KłudkaPiotr Srebrowski

 

Premiera: 27 października 2019

Dla dzieci od 1 roku życia i bliskich im dorosłych.

Opis

Dzieci wyruszają w podróż odbywającą się w rytmie następujących po sobie pór roku, podczas której mogą doświadczyć świata natury, jego dźwięków i barw odbieranych wszystkimi zmysłami.

CZTERY PORY ROKU realizuje dobrze znany w teatrze najnajowym Tomasz Maśląkowski, którego przedstawienia są świetnie odbierane zarówno przez małych widzów, jak i towarzyszących im dorosłych, bawiąc abstrakcyjnym humorem przy wykorzystaniu m.in. przedmiotów codziennego użytku. W ten sposób oswajają z teatralnym sposobem budowania świata i pobudzają wyobraźnię.

Spektaklem CZTERY PORY ROKU inaugurujemy Scenę Najnajów, którą co sezon będzie wzbogacać nowym spektaklem dla najnajmłodszych widzów – od pół roku do 3 lat. Chcemy, żeby pierwsze spotkanie z teatrem robiło duże wrażenie i żeby dzieci złapały teatralnego bakcyla.

Recenzje

Są momenty, kiedy aktorzy zbliżają się blisko, bliziutko do małych widzów, każda taka sytuacja budzi zachwyt maluchów. Niektórzy nie spuszczają oczu z aktorów, inni momentami interesują się bardziej tym, co dzieje się dookoła, a jednak coś z tej wizyty w teatrze na pewno pozostanie w ich pamięci. Takie spektakle jak "Cztery pory roku" pobudzają wyobraźnię najmłodszych i wychowują przyszłych widzów.

Aktorzy zagrali znakomicie, świetnie potrafili nawiązać kontakt z widownią, a reżyserowi nie zabrakło pomysłów, aby uatrakcyjnić akcję.

Grażyna Antoniewicz, "Dziennik Bałtycki"

Twórcy nowego spektaklu dla "najnajów" (czyli dzieci, które z racji wieku dopiero uczą się odbierać sztukę, a wizyta w Miniaturze bywa ich pierwszym kontaktem z profesjonalnym teatrem) łączą ruch i zabawę z kreatywnością oraz "ożywianiem materii" wokół nas. Spektakl opiera się na naturalnej dla kilkulatków ciekawości świata i odbieraniu go jako pretekstu do zabawy.

Łukasz Rudziński, trojmiasto.pl

Przedstawienie opowiada o następstwie pór roku i o charakterystycznych zjawiskach w świecie natury. Troje aktorów: Edyta Janusz-Ehrlich, Piotr Kłudka, Piotr Srebrowski tworzą na scenie fantastyczny tercet, który z pełnym profesjonalizmem prezentuje typowe dla różnych okresów roku sytuacje – wiosenne słoneczko i kiełkujące rośliny, letnie słońce i męczący upał, jesienne mgły i deszcze, albo zabawy na śniegu. Wszystkie sceny zostały zaplanowane w sposób bardzo wyrazisty, interesujący i pobudzający wyobraźnię.

(...) Reżyserowi, a jednocześnie scenografowi i twórcy scenariusza, Tomaszowi Maśląkowskiemu należą się wielkie gratulacje za interesujący pomysł i realizację, która była równie dobra, jak pomysł. Polecamy wszystkim najnajom i ich rodzicom.

Beata Baczyńska, Gazeta Świętojańska
×