wróć do:

Sztuka się Robi 2024 | konkurs | zgłoszenia do 17 maja

Ogłaszamy nabór do trzeciej edycji projektu SZTUKA SIĘ ROBI | INKUBATOR TEATRALNY. Zapraszamy do zgłoszenia swojej koncepcji spektaklu dla dzieci od 3 do 6 lat artystów i artystki zainteresowane eksperymentowaniem w ramach repertuaru teatru instytucjonalnego. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 maja, a zwycięskie kolektywy artystyczne zaprosimy do udziału w rezydencjach artystycznych od 1 do 8 września 2024 roku, gdzie będzie okazja do rozwijania koncepcji spektaklu w interakcji z widzami i innymi kolektywami pod opieką mentorek Justyny Czarnoty i Agnieszki Kochanowskiej. 7 i 8 września podczas pokazów performatywnych kolektywy będą mogły zaprezentować swoje pomysły widowni rodzinnej oraz osobom zarządzającym teatrami dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Sztuka się Robi to projekt, który ma na celu rozwój teatru dla dzieci i młodzieży poprzez poszukiwania w zakresie nowych tematów i form, biorąc pod uwagę współczesne trendy w myśleniu o dzieciństwie, edukacji oraz dostępności. Partnerem merytorycznym projektu jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Jego pierwszym etapem jest konkurs na koncepcję spektaklu dla dzieci od 3 do 6 lat. Drugim etapem są tygodniowe rezydencje artystyczne, podczas których kolektywy twórców wybranych w konkursie rozwijają swoje koncepcje w pracy z docelowymi widzami – dziećmi z partnerskich przedszkoli. To też okazja do porozmawiania o swoich pomysłach, wątpliwościach i inspiracjach z innymi osobami w podobnej sytuacji. Finałem projektu są prezentacje wypracowanych szkiców spektakli, na które zapraszamy osoby zajmujące się teatrem dla dzieci z całej Polski. 

Regulamin do pobrania formularz zgłoszenia

Zobacz więcej

Co u nas słychać? - CO U DIABŁA na 7. Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu | 8 czerwca

CO U DIABŁA na 7. Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu | 8 czerwca

Co u nas słychać? - Charlie zmienia się w kurczaka ‒ światowa prapremiera w Miniaturze | 1 czerwca

Charlie zmienia się w kurczaka ‒ światowa prapremiera w Miniaturze | 1 czerwca

Co u nas słychać? - Za nami finały Akademii Miniatury

Za nami finały Akademii Miniatury

Co u nas słychać? - Dionisios Sturis opowie o Grecji podczas ostatniego spotkania tego sezonu KSIĄŻKI W ROLI GŁÓWNEJ | 26 maja

Dionisios Sturis opowie o Grecji podczas ostatniego spotkania tego sezonu KSIĄŻKI W ROLI GŁÓWNEJ | 26 maja

Co u nas słychać? - Odwołany PRZYPŁYW 25 i 26 maja

Odwołany PRZYPŁYW 25 i 26 maja

Co u nas słychać? - Europejska Noc Muzeów w Miniaturze | 18 maja

Europejska Noc Muzeów w Miniaturze | 18 maja

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl