Sztuka się Robi 2024 | konkurs | zgłoszenia do 17 maja
Ogłaszamy nabór do trzeciej edycji projektu SZTUKA SIĘ ROBI | INKUBATOR TEATRALNY. Zapraszamy do zgłoszenia swojej koncepcji spektaklu dla dzieci od 3 do 6 lat artystów i artystki zainteresowane eksperymentowaniem w ramach repertuaru teatru instytucjonalnego. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 maja, a zwycięskie kolektywy artystyczne zaprosimy do udziału w rezydencjach artystycznych od 1 do 8 września 2024 roku, gdzie będzie okazja do rozwijania koncepcji spektaklu w interakcji z widzami i innymi kolektywami pod opieką mentorek Justyny Czarnoty i Agnieszki Kochanowskiej. 7 i 8 września podczas pokazów performatywnych kolektywy będą mogły zaprezentować swoje pomysły widowni rodzinnej oraz osobom zarządzającym teatrami dla dzieci i młodzieży w Polsce.
Sztuka się Robi to projekt, który ma na celu rozwój teatru dla dzieci i młodzieży poprzez poszukiwania w zakresie nowych tematów i form, biorąc pod uwagę współczesne trendy w myśleniu o dzieciństwie, edukacji oraz dostępności. Partnerem merytorycznym projektu jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Jego pierwszym etapem jest konkurs na koncepcję spektaklu dla dzieci od 3 do 6 lat. Drugim etapem są tygodniowe rezydencje artystyczne, podczas których kolektywy twórców wybranych w konkursie rozwijają swoje koncepcje w pracy z docelowymi widzami – dziećmi z partnerskich przedszkoli. To też okazja do porozmawiania o swoich pomysłach, wątpliwościach i inspiracjach z innymi osobami w podobnej sytuacji. Finałem projektu są prezentacje wypracowanych szkiców spektakli, na które zapraszamy osoby zajmujące się teatrem dla dzieci z całej Polski.
Regulamin do pobrania formularz zgłoszenia
Zobacz więcej
Książka w roli głównej: Boguś Janiszewski | 1 grudnia
Nagroda w Chinach dla CZERWONEGO KAPTURKA!
Światowa prapremiera GANGU GODZINY DUCHÓW | 17 listopada
Warsztaty z cyklu #chłopaki | 8 listopada i 13 grudnia
Przegląd Studenckich Teatralnych Realizacji Offowych PSTRO po raz drugi w Miniaturze | 26 października
Ogólnopolski Festiwal Kultury Bez Barier w Miniaturze | 19 października