PL EN
Niewidoczne

Niewidoczne

koncepcja i choreografia: Izabela Chlewińska
koncepcja przestrzeni: Tomasz Bergmann
aktorzy: Magdalena Gładysiewicz, Jacek Majok

grupa ekspercka: dzieci z Ośrodka Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka Niewidomego i Niedowidzącego w Sobieszewie

premiera: 6 maja 2023

Spektakl jest częścią projektu „Kiedy widz nie widzi – poczuj teatr” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Kultura bez barier”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

FE_POWER_wersja_kolor_500px.jpg

 

W spektaklu najlepiej wziąć udział w wygodnych, niekrępujących ubraniach oraz bez obuwia. Dolna granica wiekowa została ustalona na 4 lata, ale to wydarzenie dla ludzi w każdym wieku. Można się wybrać z rodziną, samemu lub z przyjaciółmi. 

 

Opis

W ramach projektu „Kiedy widz nie widzi – poczuj teatr” choreografka i badaczka ciała, pasjonatka neurosensoryki Izabela Chlewińska stworzyła wyjątkowe doświadczenie teatralne, w którym widzowie są zaproszeni do bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni. Miejsca, w którym wszystkie zmysły poza wzrokiem się wyostrzają. Sprawdźcie, jak to jest, kiedy widać mniej, a czuć więcej.

Autorami spektaklu-doświadczenia są Izabela Chlewińska, twórczyni sztuki tańca i instalacji performatywnych, badaczka ruchu i metod pracy z ciałem, oraz Tomasz Bergmann – artysta wizualny, twórca obiektów i form, autor przestrzeni sensorycznych, współtwórca marki i projektu Intibag.

Spektakl współtworzyły grupy eksperckie – niewidome i niedowidzące dzieci i dorośli. Przestrzeń powstała na potrzeby spektaklu jest miejscem odpoczynku, wyciszającym, kojącym i sprzyjającym osobom wrażliwym, gdzie ilość bodźców jest ograniczona. Czas płynie tu wolniej i można bardziej poczuć siebie. Aktorzy są przewodnikami po tej przestrzeni.

×