PL EN
Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Czarnoksiężnik z Krainy Oz

reżyseria i adaptacja tekstu: Arkadiusz Klucznik
teksty piosenek: Dariusz Czajkowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Klimek
choreografia: Urszula Pietrzak
projekcje: Patryk Bychowski
korepetytor muzyczny: Ignacy Jan Wiśniewski

obsada
Dorota | Magdalena Żulińska
Strach na Wróble | Andrzej Żak/Piotr Srebrowski
Blaszany Drwal | Piotr Kłudka
Lew | Krystian Wieczyński
Czarownica Zachodu | Edyta Janusz-Ehrlich
Czarownica Północy | Kamil Marek Kowalski
Czarownica Południa | Hanna Miśkiewicz/Magdalena Bednarek
Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu | Jakub Ehrlich
oraz Jacek Majok, Agnieszka Grzegorzewska, Jadwiga Sankowska, Magdalena Gładysiewicz

premiera: 22 grudnia 2018, Duża Scena Teatru Miniatura

dla widzów od 6 lat

czas trwania: 1 godzina 20 minut z przerwą


Opis

Mieszkająca na szarych polach Kansas Dorotka marzy o innym, kolorowym życiu. Jedyną ucieczką od codzienności jest wirtualny świat internetu. Dorotka niespodziewanie trafia do Krainy Oz, niesamowitego świata wykreowanego przez nastolatka Oza. Czy uda jej się wrócić do Kansas? Pomogą jej w tym trzej przyjaciele – Strach na Wróble, który nie ma rozumu, Blaszany Drwal pozbawiony serca i tchórzliwy Lew.

 

Recenzje

Największą siłą aktorstwa "Czarnoksiężnika..." jest zespołowość. Aktorzy uwijają się na scenie i cały czas są w pełnym ruch po błyskawicznych przebiórkach. Dlatego słowa uznania należą się także Agnieszce Grzegorzewskiej, Jadwidze Sankowskiej, Joannie Tomasik-Gierczak, Jakubowi Zalewskiemu i Wojciechowi Stachurze, budującymi efektowne sceny zbiorowe i drugie czy trzecie plany.

Dlatego spektakl Miniatury ogląda się z przyjemnością. Zasługa w tym całego zespołu, od reżysera (który nie bardzo ma pomysł na powrót Dorotki do domu, ale w trakcie całego spektaklu nie zapomina o humorze - np. piesek Dorotki okazuje się dowcipnym gadżetem), przez pozostałych realizatorów, po zespół aktorski, kreujący to dowcipne i efektowne przedstawienie na scenie.

Łukasz Rudziński, trojmiasto.pl

Muszę przyznać, że Czarnoksiężnik z Krainy Oz jest przedstawieniem na medal. Pełno tu elementów, które cieszą oko, chociażby scenografia i choreografia. W sztuce nie ma momentów zbędnych, nużących. Każda aktorka i aktor dali z siebie co najlepsze. Czas trwania przedstawienia jest adekwatny do proponowanego wieku widza. Dla mnie zegar się zatrzymał, godzina i dwadzieścia minut z krótką przerwą minęły błyskawicznie.

Katarzyna Borkowska, Czas Dzieci

"Czarnoksiężnik z Krainy Oz" zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. To radosny, rozśpiewany i roztańczony, pełen lekkości spektakl.

Grażyna Antoniewicz, "Dziennik Bałtycki"
Projekty

Materiały promocyjne zaprojektowała Joanna Czaplewska z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. 

×