Deklaracja dostępności
Miejski Teatr Miniatura zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.teatrminiatura.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Częściowy brak tekstów alternatywnych.
- Brak audiodeskrypcji dla materiałów multimedialnych.
- Część filmów nie posiada napisów dla osób g/Głuchych.
- Niektóre dokumenty urzędowe (skany) PDF nie są poprawnie odczytywane przez
programy dla osób niewidzących.
Treści nieobjęte przepisami
- Filmy i multimedia, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy. Przygotowanie ich pełnej dostępności wiązałoby się z nadmiernym obciążeniem dla podmiotu publicznego. Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Patrycja Telesińska – mailowo patrycja.telesinska@teatrminiatura.pl lub telefonicznie 601 710 850..
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem:
Miejski Teatr Miniatura
Adres: ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk
mail: sekretariat@teatrminiatura.pl
telefon: 58 341 01 23
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Miejski Teatr Miniatura
Parking
- Nie mamy parkingu.
- Miejski Teatr Miniatura nie posiada własnego parkingu. W pobliżu budynku znajdują się miejskie parkingi. Najbliższe miejsca postojowe z wyznaczonym jednym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się około 100 metrów od głównego wejścia do teatru w kierunku Gdańska Głównego (za sklepem Żabka) przy ulicy Grunwaldzkiej. Jest to parking równoległego parkowania do linii ulicy. Dojście do teatru ze wspomnianych miejsc chodnikiem wyłożonym płytami chodnikowymi. Więcej miejskich miejsc parkingowych można znaleźć po drugiej stronie ulicy Grunwaldzkiej (w kierunku Gdyni) oraz w uliczkach za teatrem przy ulicy Łukasiewicza i Politechnicznej.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Pies musi mieć kaganiec. Nie dotyczy psów przewodników.
- Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
- Posiadamy przedprzewodnik opisujący drogę dojścia z przystanku tramwajowego Miszewskiego do budynku teatru. Można go znaleźć w zakładce teatr dostępny na stronie Teatru Miniatura https://teatrminiatura.pl/teatr-dostepny/
- Do wejścia prowadzą schody.
- Stopnie są oznaczone kontrastowo.
- Przy schodach znajduje się poręcz.
- Różnicę wysokości możesz pokonać za pomocą platformy przyschodowej.
- Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Grunwaldzkiej. Przed drzwiami wejściowymi jest mały podjazd, drzwi otwierają się na zewnątrz, może to utrudniać osobie poruszającej się na wózku samodzielne dostanie się do budynku. Wejście przez drzwi skrzydłowe, bez progu.
Za drzwiami wejściowymi znajdują się schody prowadzące na foyer teatru. Obok schodów jest podnośnik platformowy/ winda (nazywany dalej windą) co pozwala na dostęp do kas, foyer, toalet oraz Dużej Sceny. Winda nie jest samoobsługowa, aby skorzystać z windy należy nacisnąć przycisk przywołujący obsługę, który znajduje się na ścianie po lewej stronie. Wymiar wewnętrzny windy to 90×140 cm. - Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
- Otwierają się na zewnątrz.
- Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
- Drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
Przestrzeń za wejściem
- Informacja dotykowa o rozmieszczeniu pomieszczeń znajduje się po pokonaniu schodów po lewej stronie przed szklanymi drzwiami prowadzącymi do wejścia na foyer, na wprost z wyjazdu z podnośnika. Jest to makieta 3d wnętrza poziomu foyer i widowni dużej sceny oraz poziomu sali kameralnej.
- W pomieszczeniu zamontowany jest system dźwiękowy YourWay
- Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
- Punkt obsługi znajduje się na foyer
- Blat jest obniżony i może do niego podjechać osoba na wózku.
Ciągi poziome
- Pomieszczenia znajdują się na 4 kondygnacjach.
- Część korytarzy nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.
Ciągi pionowe
- Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów
Schody
- Utrudniony pozostaje dostęp do Sali Kameralnej oraz Sali Prób, prowadzą do nich schody bez podjazdów oraz możliwości skorzystania z windy.
- Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu.
- Stopnie są oznaczone kontrastowo
Winda
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie
- Winda znajduje się w budynku
- Obok schodów jest podnośnik platformowy co pozwala na dostęp do kas, foyer, toalet oraz Dużej Sceny. Winda nie jest samoobsługowa, aby skorzystać z windy należy nacisnąć przycisk przywołujący obsługę, który znajduje się na ścianie po lewej stronie.
- Kabina windy ma głębokość 140 centymetrów i szerokość 90 centymetrów.
Łazienka
- W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
- Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na foyer, bezpośrednio po lewej stronie kasy (stojąc przodem do kasy).
- Drzwi otwierają się na zewnątrz.
- Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
- Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
- Toaleta dostępna znajduje się zaraz za kasą biletową na foyer teatru.
- W toalecie jest przewijak dla dzieci.
- W toalecie jest zamontowana linka do wzywania pomocy.
- Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: https://teatrminiatura.pl/teatr-dostepny/
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://teatrminiatura.pl/wp-content/uploads/miejski-teatr-miniatura-etr.pdf
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): https://teatrminiatura.pl/teatr-dostepny/
- Na drzwiach wejściowych umieszczona została tablica informacyjna w alfabecie Braille’a z godzinami otwarcia teatru oraz danymi kontaktowymi. W przestrzeni foyer na drzwiach przyklejone zostały informacyjne tabliczki w języku
Barille’a.Na schodach wejściowych oraz schodach prowadzących do sali kameralnej na pierwszym i ostatnim schodku przyklejone zostały taśmy kontrastowe.
W przestrzeni teatru zamontowano trzy nadajniki bezpłatnej aplikacji YourWay, wysyłającej użytkownikom aplikacji komunikat informacyjny o miejscu w którym się znajdują. Pierwszy zlokalizowany jest przy wejściu, drugi przy szatni, a trzeci w kasie.
Na Dużej Scenie działa pętla indukcyjna umożliwiająca odbiór spektakli osobom niedosłyszącym.Teatr prezentuje też spektakle z audiodeskrypcją: „Akademia pana Kleksa”, „Tramwaje”, „Siedmiu krasnoludków”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Kosmici”, „Momo”, „Co u diabła”, „Bajkę o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”, „Gang godziny duchów”. Trwają prace nad audiodeskrypcjami do kolejnych spektakli.
W kasie teatru można wypożyczyć elektroniczne lupy, powiększające obraz do 22 razy. Lupę można wykorzystać do czytania repertuarów, ulotek, plakatów i innych publikacji w obrębie teatru. Posiadamy również maszynę czytającą, w której można odczytywać całe strony tekstu, aby z niej skorzystać prosimy o wcześniejsze uprzedzenie.
Jest możliwość zamówienia tłumacza PJM na wybrane wydarzenie teatru. Teatr posiada słuchawki wygłuszające, dostępne na zamówienie w kasie. Zakupiony został system słuchawek wraz z mikrofonem dla prowadzącego, wzmacniający głos, przydatny zwłaszcza podczas spacerów teatralnych, ale również w
przestrzeni teatru. Rozwiązanie dla osób słabo słyszących, ale również dla każdego uczestnika spaceru czy wydarzenia.Na poziomie foyer obok kasy posiadamy małą salę konferencyjną, która może pełnić funkcję pokoju wyciszenia w razie potrzeby. Chęć skorzystania można zgłosić bezpośrednio w kasie.
Na stronie internetowej znajduje się opis teatru w ETR, gdzie zamieszczone są zdjęcia wejścia, sal oraz foyer. Link do opisu teatru w ETR MIEJSKI TEATR MINIATURA ETR.pdf
Aby zgłosić chęć skorzystania z tłumaczenia na PJM, z audiodeskrypcji, słuchawek wyciszających, zgłosić potrzebę opisu wybranego fragmentu w ETR lub zgłosić inne potrzeby prosimy o kontakt mailowy – patrycja.telesinska@teatrminiatura.pl lub telefoniczny 601 710 850.
- Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności.