wróć do:

SZTUKA SIĘ ROBI | nagrania pokazów i rozmowy podsumowującej

Od 1 do 6 września 2024 odbyły się teatralne rezydencje artystyczne SZTUKA SIĘ ROBI, a 7 i 8 września pokazy finałowe prac kolektywów. Poniżej możecie zobaczyć pokazy oraz rozmowę podsumowującą pokazy EKPERYMENTUJEMY? prowadzoną przez Marzennę Wiśniewską z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Projekt „Sztuka się Robi | teatralne rezydencje artystyczne” jest dofinansowany z Programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (Inwestycja A2.5.1)

Pokaz finałowy kolektywu Misja Specjalna w składzie Anna Ługowska, Agata Brzozowska-Kazimierska, Bartosz Ługowski, Zuzanna Jastrzębska-Krajewska, Jakub Kozik (scenografia) oraz Magdalena Gładysiewicz i Dariusz Czarniecki z Teatru Miniatura.

Założeniem kolektywu było nawiązanie żywego, tu i teraz, dialogu z percepcją dzieci, z wykorzystaniem potencjału neuroróżnorodności. Wrażenia, zmysły, gesty, obraz, dźwięk – to będą klocki, z których powstanie przedstawienie. W centrum znajdzie się kostka i liczby. Czy liczba może mieć charakter? A emocje? Co znaczy konkretna liczba na ścianie kostki? Co znaczy dla ciebie? Pokaz będzie przyjazny dla osób w różnym wieku, o różnej wrażliwości i możliwościach. Nie pojawią się stroboskop, ostre światło, blackouty ani głośne dźwięki.

Pokaz finałowy kolektywu Fajni Ludzie w składzie Maja Spychaj-Kubacka, Ewa Woźniak, Szczepan Polewski, Patrycja Jarosińska oraz Jakub Studziński (tłumacz PJM) oraz Agnieszka Grzegorzewska i Magdalena Żulińska z Teatru Miniatura.

Punktem wyjścia do pracy podczas rezydencji była książka „Słoneczne historie” Jana Wilkowskiego, a głównym założeniem znalezienie pozawerbalnego języka scenicznego, który będzie dostępny dla dzieci słyszących i niesłyszących/niedosłyszących. Twórcy korzystali z potencjału ekspresji polskiego języka migowego, form plastycznych i nietypowych sposobów udźwiękowienia spektaklu.

Pokaz finałowy kolektywu Rudzi w składzie Anna Domalewska, Rafał Derkacz, Malwina Czekaj oraz Magdalena Bednarek i Kamil Marek Kowalski z Teatru Miniatura.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania małych codziennych czynności, które aż proszą się o radosne potupanie nogą, niepohamowane chichotanie, a przede wszystkim wspólne tych chwil przeżywanie. Wykorzystamy małe instrumenty muzyczne, proste, ale nieoczywiste rozwiązania scenograficzne i poszukamy innych niespodzianek działających na zmysły. Wspólnie stworzymy piosenki, zabawy i sposoby na czerpanie z miłych małych czynności dnia codziennego.

Eksperymentujemy? – dyskusja podsumowująca rezydencje | prowadzenie: Marzenna Wiśniewska

W gronie artystów i artystek oraz osób specjalizujących się w obszarze teatru dla dzieci rozmawiamy o powstałych szkicach spektakli i szerzej możliwościach poszukiwań i eksperymentu w twórczości dla dzieci.

Zobacz więcej

Co u nas słychać? - Godziny otwarcia kasy biletowej w okresie świątecznym

Godziny otwarcia kasy biletowej w okresie świątecznym

Co u nas słychać? - Nasza pedagożka teatru Monika Tomczyk laureatką Nagrody im. Haliny Machulskiej

Nasza pedagożka teatru Monika Tomczyk laureatką Nagrody im. Haliny Machulskiej

Co u nas słychać? - Posłuchajcie podcastu SZTUKA SIĘ ROBI!

Posłuchajcie podcastu SZTUKA SIĘ ROBI!

Co u nas słychać? - Prapremiera 28 DNI Z ŻYCIA DZIEWCZYNY | 8 grudnia

Prapremiera 28 DNI Z ŻYCIA DZIEWCZYNY | 8 grudnia

Co u nas słychać? - Książka w roli głównej: Boguś Janiszewski | 1 grudnia

Książka w roli głównej: Boguś Janiszewski | 1 grudnia

Co u nas słychać? - Nagroda w Chinach dla CZERWONEGO KAPTURKA!

Nagroda w Chinach dla CZERWONEGO KAPTURKA!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl