Nasza pedagożka teatru Monika Tomczyk laureatką Nagrody im. Haliny Machulskiej
Wszyscy, którzy regularnie odwiedzają Miniaturę, a zwłaszcza ci, którzy biorą udział w jakichkolwiek działaniach edukacyjnych w naszym teatrze, na pewno znają ten wulkan energii i kreatywnych pomysłów w postaci niewysokiej blondynki Moniki Tomczyk. To w głównej mierze dzięki niej nasze foyer przy okazji każdej premiery wygląda tak niesamowicie, a każdy spektakl zyskuje dodatkową wartość dzięki specjalnie zaprojektowanym warsztatom rodzinnym, dla klas czy dla nauczycieli pogłębiającym tematykę lub skupiającym się na formie przedstawienia. Monikę znają też dobrze adepci Akademii Miniatury, gdzie co roku prowadzi grupę (lub dwie) i przygotowuje niepowtarzalne wizualnie pokazy.
Powiedzieć, że Monika jest wszechstronna i uwielbia się uczyć nowych rzeczy, to nic nie powiedzieć. Przeczytajcie po prostu jej biogram, który wspaniale pokazuje, w jak wielu nurtach i ideach znajduje inspiracje, które później przekłada na tworzone wydarzenia artystyczno-edukacyjne. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że kapituła ogólnopolskiego konkursu zdecydowała się to docenić i przyznała jej Nagrodę im. Haliny Machulskiej dla wyjątkowych pedagożek i pedagogów teatru. Konkurs organizowany jest przez warszawski Teatr Ochoty i w tym roku w kapitule zasiadały: Justyna Czarnota, Iwona Konecka, Joanna Nawrocka, Karolina Pluta, Joanna Żygowska.
A tu obiecane bio Moniki: Pedagożka teatru w Miejskim Teatrze Miniatura od marca 2020 roku. Animatorka, terapeutka, reżyserka. Absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego z 16-letnim stażem pedagogicznym – nauczyciel dyplomowany (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Klinika Zaburzeń Rozwoju Navicula, Towarzystwo Wspierania Dziecka i Rodziny Lokomotywa) oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Ukończyła też Akademię Teatru Alternatywnego, Letnią Szkołę Dramy z Johnem Sommersem, jest terapeutką SI, instruktorką Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała, Eksperymentalnego Teatru Tańca (EXTATHE dr Detlefa Kapperta), Edukacji Somatycznej (The Body/Think Process BTP Alana Craiga Wilsona) oraz Tańca Terapeutycznego.