wróć do:

Ferie w Miniaturze | spektakle i warsztaty dla rodzin, dzieci i nauczycieli

W tym roku podczas ferii w Miniaturze będzie można się zrelaksować w teatralnym spa i spełnić marzenia, wstępując do Gangu Marzeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny, trzeba tylko wypełnić formularz online.

W trakcie ferii można będzie zobaczyć spektakle dla dzieci 6+ „Charlie zmienia się w kurczaka” o chłopcu, który pod wpływem emocji zmienia się w różne zwierzęta i razem z przyjaciółmi próbuje rozwikłać tajemnicę, dlaczego tak się dzieje i jak nad tą przypadłością zapanować, oraz „Gang godziny duchów”, gdzie grupa pacjentów oddziału dziecięcego w szpitalu spełnia nawzajem swoje marzenia. Najnajmłodszych widzów teatralnych w wieku 1+ teatr zaprasza na sensoryczny spektakl „To tu to dom”, a widzów 5+ do udziału w wyjątkowym doświadczeniu teatralnym „Niewidoczne” w specjalnie zaprojektowanej bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni. Miejscu, w którym wszystkie zmysły poza wzrokiem się wyostrzają. Sprawdźcie, jak to jest, kiedy widać mniej, a czuć więcej.

Dział Edukacji przygotował warsztaty dla różnych grup. 19 lutego o 16.30 rodziny z dziećmi 6+ będą mogły spędzić relaksujący czas w Miniaturowym spa, specjalnej przestrzeni z obiektami sensorycznymi powstałej na potrzeby spektaklu „Niewidoczne”. 20 lutego o 16.30 w warsztatach w tej przestrzeni będą mogli wziąć udział nauczyciele i nauczycielki.

W drugim tygodniu ferii codziennie od środy do piątku 26–28 lutego w godz. 12.30–15.00 odbędą się warsztaty Gang Marzeń dla dzieci 7+. Podczas warsztatów inspirowanych spektaklem „Gang godziny duchów” uczestniczki i uczestnicy wyreżyserują razem wymarzone zimowe ferie. Duża Scena Miniatury stanie się przestrzenią do spełniania marzeń. A że dzięki wyobraźni i współpracy w teatrze wszystko jest możliwe, więc razem można zdziałać cuda. Możliwy jest udział w całym cyklu lub w pojedynczych zajęciach.

Bilety na spektakle można nabyć online na https://sklep.teatrminiatura.pl lub w kasie teatru w cenie 40 zł normalny i 38 zł ulgowy. Warsztaty teatralne są bezpłatne. Obowiązują zapisy poprzez formularze zapisów, do których linki znajdują się poniżej przy opisach wydarzeń. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty

Miniaturowe spa | Strefa Relaksu dla rodzin z dziećmi 6+

19 lutego (środa), godz. 16.30

Link do formularza zapisów: https://forms.gle/RyzbH6o9zjk6ChNx9

Czy szczęście można zważyć i zmierzyć? Czy może to coś niewidocznego? Podczas warsztatów w wyjątkowej przestrzeni sensorycznej stworzonej na potrzeby spektaklu „Niewidoczne” sprawdzimy, czy możemy doświadczyć relaksu i dobrostanu przez kreatywność i ciało dzięki działaniom uruchamiającym czucie głębokie.

Miniaturowe spa | Strefa Relaksu dla nauczycieli

20 stycznia (czwartek), godz. 16.30

Link do formularza zapisów: https://forms.gle/MaDRtpqqrM7KM9Qs6

Czy szczęście można zważyć i zmierzyć? Czy może to coś niewidocznego? Podczas warsztatów w wyjątkowej przestrzeni sensorycznej stworzonej na potrzeby spektaklu „Niewidoczne” sprawdzimy, czy możemy doświadczyć relaksu i dobrostanu przez kreatywność i ciało dzięki działaniom uruchamiającym czucie głębokie.

Gang Marzeń | dla dzieci 7+

26 lutego (środa), godz. 12.30–15.00

27 lutego (czwartek), godz. 12.30–15.00

28 lutego (piątek), godz. 12.30–15.00

Link do formularza zapisów: https://forms.gle/EvKRsa9jBogNHsUM8

Macie jakieś marzenia do spełnienia? To dobrze się składa. Są ferie, a Teatr Miniatura zaprasza do teatralnego gangu spełniającego marzenia! 

Podczas warsztatów inspirowanych spektaklem „Gang godziny duchów” wyreżyserujemy razem wymarzone zimowe ferie. Scena będzie nasza i stanie się przestrzenią do spełniania marzeń. A że dzięki naszej wyobraźni i współpracy w teatrze wszystko jest możliwe, więc razem możemy zdziałać cuda.

Zapraszamy na pojedyncze warsztaty lub cały cykl. Warsztaty dla dzieci w wieku 7+. 

Spektakle

Niewidoczne

15 i 16 lutego, godz. 10.00

W ramach projektu „Kiedy widz nie widzi – poczuj teatr” choreografka i badaczka ciała, pasjonatka neurosensoryki Izabela Chlewińska stworzyła wyjątkowe doświadczenie teatralne, w którym widzowie są zaproszeni do bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni. Miejsca, w którym wszystkie zmysły poza wzrokiem się wyostrzają. Sprawdźcie, jak to jest, kiedy widać mniej, a czuć więcej.

Charlie zmienia się w kurczaka | 6+

16 lutego, godz. 12.00
18 i 19 lutego, godz. 10.00

Jak byście zareagowali, gdybyście niespodziewanie zaczęli zmieniać się w zwierzęta? W takiej sytuacji znajduje się bohater spektaklu Charlie, który razem z przyjaciółmi próbuje rozwikłać tajemnicę, dlaczego tak się dzieje i jak nad tym zapanować. Ta zabawna historia autorstwa brytyjskiego autora Sama Copelanda ma oczywiście drugie dno i pokazuje, jaki wpływ mają na nas emocje.

To tu to dom | 1+

22 i 23 lutego, godz. 10.00 i 15.00

Spektakl z muzyką na żywo pełen subtelnego humoru, na który dzieci świetnie reagują. Jego bohaterowie – Tu i To – odkrywają różne elementy teatralnej przestrzeni, żeby potem zaprosić małych widzów do własnego badania sensorycznej scenografii. Przedstawienie inspirowane założeniami metody integracji sensorycznej, której autorką jest amerykańska terapeutka Jean Ayres.

Gang godziny duchów | 6+

22 i 23 lutego godz. 12.00
25, 26 i 27 lutego, godz. 10.00

Czy szpitalną rzeczywistość można zmienić w coś pięknego? Bohaterowie i bohaterki spektaklu – pacjenci oddziału dziecięcego w szpitalu imienia Lorda Funta – udowadniają, że tak! Zobaczcie tę pełną humoru i wzruszeń, mądrą opowieść o tym, że nawet jak można bardzo mało, można bardzo dużo, a najważniejsze jest grono przyjaciół, z którym to, co zwyczajne, staje się wyjątkowe. Spektakl jest światową prapremierą teatralną powieści Davida Walliamsa, znanego brytyjskiego komika, aktora, ale przede wszystkim autora ponad 30 książek dla dzieci przetłumaczonych na 54 języki.

Zobacz więcej

Co u nas słychać? - 2024 w Miniaturze

2024 w Miniaturze

Co u nas słychać? - Publikacja podsumowująca projekt SZTUKA SIĘ ROBI

Publikacja podsumowująca projekt SZTUKA SIĘ ROBI

Co u nas słychać? - Najlepsze życzenia świąteczne!

Najlepsze życzenia świąteczne!

Co u nas słychać? - Nasza pedagożka teatru Monika Tomczyk laureatką Nagrody im. Haliny Machulskiej

Nasza pedagożka teatru Monika Tomczyk laureatką Nagrody im. Haliny Machulskiej

Co u nas słychać? - Posłuchajcie podcastu SZTUKA SIĘ ROBI!

Posłuchajcie podcastu SZTUKA SIĘ ROBI!

Co u nas słychać? - Prapremiera 28 DNI Z ŻYCIA DZIEWCZYNY | 8 grudnia

Prapremiera 28 DNI Z ŻYCIA DZIEWCZYNY | 8 grudnia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Strona www: naoko.pl & web360.pl