PL EN
Frankenstein

Frankenstein

słuchowisko familijne na podstawie powieści Mary Shelley

tłumaczenie, adaptacja i reżyseria: Jakub Roszkowski

muzyka, przestrzeń dźwiękowa: Dominik Strycharski

realizacja akustyczna: Jacek Puchalski

produkcja: Emilia Orzechowska

obsada

Krystian Wieczyński – Wiktor Frankenstein

Andrzej Żak – Monstrum

Zosia Bartoś – Elżbieta Lavenza

Piotr Kłudka – Henryk Clerval

Hania Miśkiewicz – Matka

Jadwiga Sankowska – Staruszka

Agnieszka Grzegorzewska – Agata

Jacek Gierczak – Feliks

 

Produkcja: Miejski Teatr MiniaturaRadio Gdańsk

 

Premiera: 31 października 2020

godz. 18.00 | I odcinek

godz. 18.30 | II odcinek

godz. 19.00 | III odcinek

Opis

W ramach Uchosfery powstają słuchowiska familijne na podstawie klasycznych powieści polskich i światowych. Wykorzystując formę słuchowiska, chcemy tworzyć rozwijające wyobraźnię dźwiękowe światy, które pozwolą powrócić współczesnym odbiorcom do najwybitniejszych dzieł literatury.

„Frankensteina” zaadaptował i wyreżyserował Jakub Roszkowski, pochodzący z Trójmiasta dramaturg i reżyser, który jest autorem jednego z największych sukcesów Miniatury w ostatnich latach – wielokrotnie nagradzanego spektaklu „Krzyżacy”. Do stworzenia szczególnie ważnej w tym medium strefy dźwiękowej reżyser zaprosił jednego z największych eksperymentatorów wśród współczesnych polskich muzyków – Dominika Strycharskiego, kompozytora, wokalistę i performera. W słuchowisku zagrali aktorzy Teatru Miniatura: Krystian Wieczyński, Andrzej Żak, Hanna Miśkiewicz, Piotr Kłudka, Zofia Bartoś, Agnieszka Grzegorzewska, Jacek Gierczak i Jadwiga Sankowska.

Słuchowisko składa się z trzech części, które będą po kolei premierowane na YouTube TeatrMiniatura 31 października od godz. 18.00. „Frankenstein” będzie potem dostępny również na Spotify i Soundcloudzie.

×