PL EN
Wyjście | czytanie performatywne

Wyjście | czytanie performatywne

Wyjście Poliny Borodiny

tłumaczenie: Krzysztof Tyczko

reżyseria: Pamela Leończyk

 

Dla widzów 16+

Duża Scena Teatru Miniatura

Wstęp bezpłatny, rezerwacja w systemie Evenea

 

Opis

Sztuka nawiązująca do biblijnego wyjścia Izraelitów z Egiptu – główny bohater niczym Mojżesz opuszcza swoje poprzednie życie, udając amnezję.

Autorka Wyjścia Polina Borodina jest dramatopisarką, pedagożką oraz dyrektorką artystyczną słynnego festiwalu dramaturgicznego Lubimowka. Autorka tekstów Tutaj mieszka Nina, Barbarzyńcy, Trzy czwartych smutku, Wyjście, Czas teraźniejszy nieokreślony i wielu innych. W 2018 roku tekst Wyjście został uznany za jeden z trzech najlepszych tekstów roku według jury konkursu współczesnej dramaturgii Kulminacja.

 

Wydarzenie w ramach Transgranicznego polsko-rosyjskiego laboratorium reżyserskiego „Sąsiedzi” organizowanego przez Stowarzyszenie Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”. 

Jest to pierwsza część dwustronnego projektu, który kontynuowany będzie pod koniec listopada w Kaliningradzie. Tam też, w Teatrze Dramatycznym, w postaci czytań performatywnych zostaną zaprezentowane teksty polskich dramaturgów. Celem tego projektu jest stworzenie wspólnej przestrzeni dla twórców dwóch różnych tradycji teatralnych.

Rosyjskie teksty, wybrane przez kuratorów Olega Lojewskiego i Macieja Wiktora, są wyrazistymi i oryginalnymi głosami młodego pokolenia dramatopisarzy, docenianych i nagradzanych na największych konkursach dramaturgicznych w kraju i za granicą. W Polsce zostaną wyreżyserowane przez młode pokolenie reżyserek i reżyserów, absolwentów Akademii Teatralnej w Warszawie: Anikę Idczak, Pamelę Leończyk, Agatę Dyczko i Jana Jelińskiego. Zgodnie z formatem laboratorium po pokazach odbędzie się omówienie, w którym wezmą udział eksperci teatralni: Tomasz Domagała, dr Katarzyna Kręglewska oraz Anna Włodarska.

Czas trwania wszystkich pokazów work in progress to około 60 minut. Po pokazach odbędzie się omówienie i rozmowa z publicznością.

×