PL EN
Piotruś Pan

Piotruś Pan

adaptacja: Arkadiusz Klucznik na podstawie książki „Piotruś Pan” J. M. Barrie w tłumaczeniu Macieja Słomczyńskiego
reżyseria: Jerzy Jan Połoński i Jarosław Staniek
scenografia: Jerzy Jan Połoński
choreografia: Jarosław Staniek
kostiumy: Anna Chadaj
muzyka: Michał Kowalczyk
teksty piosenek: Dariusz Czajkowski
projekcje video: Dawid Kozłowski

obsada
Pani Darling | Edyta Janusz-Ehrlich
Pan Darling | Piotr Kłudka
Marta | Hanna Miśkiewicz
Piotruś Pan | Piotr Srebrowski (gościnnie)
Wendy | Magdalena Żulińska
Kapitan Hak | Jacek Majok
Tygrysia Lilia | Agnieszka Grzegorzewska
Piraci | Piotr Kłudka, Jakub Zalewski (gościnnie), Jacek Gierczak, Jakub Ehrlich
Chłopcy | Hanna Miśkiewicz, Wioleta Karpowicz, Agnieszka Grzegorzewska, Edyta Janusz-Ehrlich, Joanna Tomasik, Jadwiga Sankowska, Jolanta Darewicz

Premiera: 27 marca 2011

Spektakl dla dzieci w wieku od 3 lat.
Czas trwania: 1 godzina 20 minut z przerwą

Opis

Nibylandia (ang. Neverland) – fikcyjna wyspa ze świata powieści „Piotruś Pan” Jamesa Matthew Barrie'ego, znajdująca się w poranku (pierwsza gwiazda na prawo, i prosto, aż do poranka), do której udają się dzieci, i z której przybywają. Nibylandia jest krainą Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni. Trafiają doń dzieci, które posiadają wiarę, tak zwani Wybrańcy Piotrusia. Nibylandią rządzi Piotruś Pan.
(wikipedia)

Ilu dorosłych marzyło, by choć przez chwile znów poczuć się dzieckiem?
Ile dzieci chciało choć przez minutę stać się dorosłymi? Kto choć raz w życiu nie zapragnął latać? Czy jest choć jedna osoba, która nie marzyła, by na statku pirackim przemierzać morza i oceany? Gdzie jest Nibylandia? Czy w prawo i aż do rana to właściwy adres? Czy być Piotrusiem Panem to znaczy nie umieć kochać? Czy kochać za mocno? Czy wróżki istnieją? Czy tylko wtedy, gdy się w nie wierzy? Czy tykanie budzika może obudzić krokodyla? Gdzie leży granica naszej wyobraźni? Czy...? Ale...? Dlaczego...? Masz więcej pytań? Potrzebujesz lepszych odpowiedzi?

„Piotruś Pan” to kolorowy spektakl przeznaczony dla widzów w wieku od lat 4  do 104. Umowna scenografia zmusza nas do uruchomienia wyobraźni. Piosenki Michała Kowalczyka są melodyjne i efektowne, i co najważniejsze – wpadają w ucho już po pierwszym wysłuchaniu. Reżyserią spektaklu zajęli się wspólnie: Jerzy Jan Połoński – aktor, reżyser, muzyk i artysta kabaretowy oraz Jarosław Staniek – bardzo dobrze znany trójmiejskiej publiczności tancerz, choreograf oraz reżyser takich spektakli, jak: „Opentaniec”, „Hair”, „Footlose”, „12 ławek”.

×