PL EN
Nowy, nowa - instrukcja obsługi

Nowy, nowa - instrukcja obsługi

Zapraszamy na warsztaty, które wykorzystując techniki teatralne, uwrażliwią na własne potrzeby jako osoby nowej, ale jednocześnie pozwolą lepiej przygotować się na bycie członkiem grupy, do której dołącza nowa osoba. Bycie nowym to coś nieuchronnego dla każdego. Stan, z którym należy się zmierzyć i dobrze do niego przygotować. Celem warsztatu jest stworzenie instrukcji postępowania z nową osobą w grupie.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Grewling-Stolc - pedagożka teatralna Teatru Miniatura. Zgłoszenie należy przesłać na adres: edukacja@teatrminiatura.pl. Liczy się kolejność zgłoszeń. Warsztaty są bezpłatne.

 

Warsztaty są częścią projektu Współpraca polskich i niemieckich ekspertów w zakresie edukacji kulturalnej Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, który otrzymał dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Projekt, w partnerstwie ze Schultheater-Studio z Frankfurtu nad Menem, zakłada przeprowadzenie dwóch wizyt studyjnych:

13–16.06.2019 dla niemieckich edukatorów w Gdańsku

10–12.09.2019 dla polskich edukatorów we Frankfurcie

Po stronie każdego kraju zaangażowanych w projekt jest 12 edukatorów, którzy zaprezentują swoją wiedzę, doświadczenie, działalność instytucji – a także w praktyce przeprowadzą warsztaty, które wizytować będą goście zza granicy. Sytuacja odwróci się podczas drugiej sesji i to osoby hospitujące zajęcia w Gdańsku, będą dzielić się wiedzą z nami.

Każdy uczestnik zaprezentuje w ramach projektu warsztaty skierowane do wybranego grona odbiorców. Pojawią się m.in. warsztaty dla dzieci, seniorów, nastolatków, osób z niepełnosprawnościami, a także nauczycieli. Wszystkie zajęcia będą kierowane do mieszkańców miasta i okolic bezpłatnie. Zapisywać się na zajęcia można w poszczególnych instytucjach. Pełna oferta zajęć pojawi się na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w zakładce Edukacja.

wspol-pol-ger-a2-mini_600.jpg

×