PL EN
Wieloryb

Wieloryb

Pokaz spektaklu WIELORYB w ramach ogólnopolskiej akcji BILET DO TEATRU ZA 350 GROSZY - bilety na spektakl kosztują wyjątkowo 350 groszy. Bilety można kupić tylko w dniu spektaklu w kasie teatru od godz. 10.00. Akcja jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Spektakl wyreżyserował Jacek Głomb, laureat prestiżowej nagrody im. Z. Hübnera Człowiek Teatru 2018. To adaptacja niezwykłej książki Jerzego Limona, zbioru fikcyjnych archiwaliów, które układają się w tajemniczą i miejscami sensacyjną opowieść. Mamy tu tajemniczą amerykańską organizację Korektorów zamieszaną w polską historię, założony przez byłych działaczy PZPR Kościół Starych Słowian, Lecha Wałęsę i wieloryba, którego wyrzucenie na morski brzeg zapowiada historyczne przełomy. „Wieloryb” jest grą z polskim kanonem kultury opartym na romantycznych fantazmatach: mistycyzmie, poświęceniu, niespełnionej miłości, wsparciu istot nadprzyrodzonych.

Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. 

 

×