PL EN
Dzień Matki w Miniaturze: MaMa Perform

Dzień Matki w Miniaturze: MaMa Perform

choreografia: Maria Stokłosa
współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska
światła: Michał Głaszczka
pomysł i koordynacja: Wilejka Zagórowska/Fundacja MaMa
produkcja: Fundacja MaMa

Czas trwania: 40 min 

Spektakl prezentowany w ramach projektu „Taneczna misja vol. 2” realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016.

IMiT_logo_0_small.jpg 

Opis

Z okazji Dnia Matki zapraszamy na spektakl, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to, co ważne, to, z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to, co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym, jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z wykonawczyniami i choreografką Marysią Stokłosą zatytułowane "Macierzyństwo jako projekt kreatywny". Zapraszamy!

Mamy i nie tylko zapraszamy też na warsztat z Marysią Stokłosą, który odbędzie się 21 maja w godz. 10.00-13.00. Więcej informacji tutaj


Bilety

Bilety na spektakl w cenie 21 zł. Warsztaty: 50 zł. Pakiet bilet na spektakl + udział w warsztatach: 60 zł.

 

 

TANECZNA MISJA VOL. 2

„Taneczna misja vol. 2” to projekt, w którym kontynuujemy zapoznawanie publiczności Teatru Miniatura ze sztuką tańca zapoczątkowane podczas projektu „Taneczna misja” w 2014 roku. W trakcie projektu zaprezentujemy trzy spektakle dobrane tak, aby dotrzeć do różnych grup odbiorców naszego teatru. W marcu projekt otworzy prezentacja spektaklu dla najmłodszych dzieci w wieku 0-3 lat pt.: „LABirynt” w reżyserii i choreografii Alicji Morawskiej-Rubczak. Z okazji Dnia Mamy w maju zobaczymy spektakl „MaMa Perform” autorstwa Marysi Stokłosy. Jesienna prezentacja „Zrabowali mi składaka” w wykonaniu Katarzyny Kani, Daniela Komędera i Piotra Stanka będzie skierowana m.in. do młodzieży gimnazjalnej. Po spektaklach widzowie zaproszeni będą do dyskusji z twórcami.

Chcąc przybliżyć naszym odbiorcom sztukę tańca współczesnego, uzupełniliśmy program o warsztaty towarzyszące wszystkim prezentacjom. Ze względu na interaktywny charakter samego spektaklu „LABirynt” warsztat Alicji Morawskiej-Rubczak będzie skierowany do twórców – aktorów i tancerzy, którzy skupią się na idei i specyfice tworzenia teatru tańca dla bardzo małych dzieci. Na warsztat z Marysią Stokłosą zapraszamy kobiety, mamy i nie tylko, które chcą zgłębić swój kreatywny potencjał. Twórcy „Zrabowali mi składaka” w ramach warsztatu podzielą się z uczestnikami swoją dynamiczną energią i technikami tańca współczesnego.

×