PL EN

Wyniki konkursu SZTUKA SIĘ ROBI na koncepcję spektaklu dla przedszkolaków

Są! Wyniki naszego konkursu na koncepcję spektaklu dla dzieci od 3 do 6 lat! Wybrane kolektywy zostaną zaproszone do Gdańska od 23 do 29 października, żeby wziąć udział w rezydencjach artystycznych. 

Nad wyborem debatowało jury w składzie: Justyna Czarnota, Michał Derlatka, Agnieszka Kochanowska, Monika Tomczyk i Joanna Żygowska. W rezultacie intensywnych rozmów członkowie i członkinie jury zdecydowały się zaprosić do Gdańska 3 kolektywy:

  • GRUPA OHYDA z koncepcją „Fuj”
  • KOLEKTYW TUKK z koncepcją „Literówka/Litera”
  • TURBO KORBA z koncepcją „Ale ogień! Bardzo żywy żywioł”

 
Wszystkie wybrane grupy zaproponowały ciekawe tematy i formy ich realizacji, a jednocześnie miejsce na poszukiwania w ramach rezydencji i w realnym partnerstwie z odbiorcą swoich pomysłów – przedszkolakami. Liczymy na interesujący proces pracy artystycznej i inspirujące efekty!

Z kolektywami na żywo widzimy się w październiku, a wszystkie osoby zainteresowane teatrem dla przedszkolaków już dziś zapraszamy na finałowe pokazy protoypów spektakli, które odbędą się w sobotę 28 października. 29 października będzie można z kolei zobaczyć spektakl A CIAŁO MÓWI w reż. Anety Jankowskiej, który jest bezpośrednim wynikiem pierwszej edycji rezydencji. 

Bardzo dziękujemy wszystkim kolektywom, które zgłosiły się do konkursu - jeśli jakakolwiek osoba chciałaby otrzymać feedback od jury w sprawie swojego projektu, prosimy o kontakt na adres dorota.perfikowska@teatrminiatura.pl

 

SZTUKA SIĘ ROBI | INKUBATOR TEATRALNY to projekt mający na celu rozwój teatru dla dzieci i młodzieży poprzez poszukiwania w zakresie nowych tematów i form, biorąc pod uwagę współczesne trendy w myśleniu o dzieciństwie, edukacji oraz dostępności. Powstaje we współpracy Teatru Miniatura i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Galeria
×