PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Agnieszka Kochanowska i Justyna Sawicka z Działu Literackiego Miniatury nominowane w konkursie Książka Roku 2022

Nasza kierowniczka literacka Agnieszka Kochanowska została nominowana w kategorii literackiej za wydaną przez nas w 2021 roku książkę JAK SIĘ TU ZNALEŹLIŚMY opowiadającą historie dzieci z mniejszości narodowych o tym, jak trafiły do Gdańska. Justyna Sawicka dostała nominację w kategorii upowszechnianie czytelnictwa za cykl spotkań rodzinnych wokół literatury, teatru i sportu KSIĄŻKA W ROLI GŁÓWNEJ. 

Konkurs na Książkę Roku ustanowiło w 1988 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych - polska sekcja Międzynarodowej Rady do Spraw Książki dla Młodych (w skrócie IBBY) (International Board on Books for Young People), której celem jest promowanie wartościowej literacko i artystycznie książki dla dzieci. Nagradzani są współcześnie żyjący rodzimi twórcy, a konkurs odnosi się wyłącznie do książek opublikowanych w Polsce.

W konkursie, organizowanym co roku, przyznawane są nagrody w 3 kategoriach:

  • pisarz (dwie równorzędne nagrody – za książkę dla dzieci i za książkę dla młodzieży, tekst dotąd niepublikowany)
  • ilustrator (dwie równorzędne nagrody – za książkę obrazkową  oraz za ilustracje i koncepcję graficzną, ilustracje dotąd niepublikowane, tekst może być wznowieniem lub przekładem z języka obcego)
  • upowszechnianie czytelnictwa – tu nagrody otrzymują osoby fizyczne lub prawne, działające wyjątkowo aktywnie na rzecz upowszechniania czytelnictwa i promocji książki dla młodego czytelnika.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali Polskiej Sekcji IBBY 16 grudnia 2022 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie. 

 

ReD-7389.jpg

 

ReD-7319.jpg

 

 

 

jak_sie_tu_znalezlismy_okladka.jpg

 

×