PL EN

Nabór do Akademii Miniatury 2022/2023 | regularne zajęcia teatralne dla różnych grup wiekowych

Chcecie poznawać teatr pod przewodnictwem aktorów i artystów związanych z naszym teatrem? Ogłaszamy nabór na trzecią edycję cyklicznych warsztatów teatralnych dla różnych grup wiekowych, w tym aktorskich, stolarskich i z pisania recenzji. Zgłoszenia do 28 września, start 10 października. 


Akademia Miniatury
 to całoroczny projekt edukacji teatralnej dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Powstanie 5 grup, które poprowadzą aktorzy: Magdalena Bednarek (IV–VI klasa) i Krystian Wieczyński (VII–VIII klasa), pedagog teatru Monika Tomczyk (I–III klasa), dramatopisarka i teatrolożka Agnieszka Kochanowska (14+) oraz stolarze Sławomir Wymysłowski i Marcin Kuzior (11+).

 

Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki w godzinach 16.30–18.30 (grupy I–III klasa oraz IV–VI klasa) i 19.00–21.00 (grupy VII–VIII klasa) oraz wtorki w godzinach 17.00–18.30 (grupa stolarska) i w godzinach 17.00–19.00 (grupa Ale dramat!, raz w miesiącu, reszta spotkań do ustalenia zależnie od prób). Całoroczna praca grup teatralnych zakończy się pokazami spektakli, przygotowanych przez uczestników. Koszt udziału w zajęciach to 200 zł dla grup teatralnych i 250 zł (wraz z materiałami) dla grupy stolarskiej.

 

Dla osób zainteresowanych pisaniem o teatrze rusza trzecia edycja programu Ale dramat!, który w kompleksowy sposób zapoznaje uczestników z teatrem pod kątem różnych aspektów tej dziedziny sztuki: aktorstwo, reżyseria, scenografia, dramaturgia, muzyka, ruch sceniczny. Są to nie tylko spotkania warsztatowe, ale też m.in. uczestnictwo w próbach, spotkania z artystami, wizyty w pracowni plastycznej. W programie mogą wziąć udział uczniowie, którzy w praktyczny sposób już zajmują się komentowaniem działalności kulturalnej, m.in. twórcy szkolnych gazetek, blogerzy, youtuberzy, albo ci, którzy chcą podjąć taką działalność.  Udział w programie Ale dramat! jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmuje Justyna Sawicka z Działu Literackiego.

 

 akademia_miniatury_2022_wydarzenie-fb550.png

INFORMACJA I ZGŁOSZENIA

Adam Gibki – koordynator Akademii Miniatury

tel. 885 780 204, mail: adam.gibki@teatrminiatura.pl

program Ale dramat!: Justyna Sawicka, tel. 601 710 850, mail: justyna.sawicka@teatrminiatura.pl

 

GRUPY I TERMINY 

Grupa I–III klasa: Monika Tomczyk | poniedziałki, 16.30–18.30

Grupa IV–VI klasa: Magdalena Bednarek | poniedziałki, 16.30–18.30

Grupa VII–VIII klasa: Krystian Wieczyński | poniedziałki, 19.00–21.00

Grupa stolarska 11+: Marcin Kuzior, Sławomir Wymysłowski | wtorki, 17.00–18.30

Program Ale dramat!: Agnieszka Kochanowska | wtorki, 17.00–19.00

 

KOSZT

200 zł miesięcznie, płatność do 5 dnia każdego miesiąca – grupy teatralne

250 zł miesięcznie (wraz z materiałami), płatność do 5 dnia każdego miesiąca – grupa stolarska

Program Ale dramat! – udział bezpłatny

Maksymalna wielkość grupy: 12 osób w grupach teatralnych, 8 osób w grupie stolarskiej


ZGŁOSZENIA

Do 28 września 2022 na adres edukacja@teatrminiatura.pl trzeba przesłać (do pobrania poniżej):

  • wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia
  • podpisany regulamin Akademii Miniatury
  • podpisany regulamin organizacji warsztatów w czasie zagrożenia epidemicznego COVID 19.

Decyduje kolejność zgłoszeń oraz dokonanie wpłaty za pierwszy miesiąc zajęć.

 

START ZAJĘĆ

10 października 2022 | grupy teatralne

11 października 2022 | grupa stolarska

11 października 2022 | program Ale dramat!

 

Prowadzący Akademii Miniatury 

MONIKA TOMCZYK

Pedagog teatru w Miejskim Teatrze Miniatura od marca 2020 roku. Animatorka, terapeutka, reżyserka. Absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego z 16-letnim stażem pedagogicznym – nauczyciel dyplomowany (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Klinika Zaburzeń Rozwoju Navicula, Towarzystwo Wspierania Dziecka i Rodziny Lokomotywa) oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Ukończyła też Akademię Teatru Alternatywnego, Letnią Szkołę Dramy z Johnem Sommersem, jest terapeutką SI, instruktorką Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała, Eksperymentalnego Teatru Tańca (EXTATHE dr Detlefa Kapperta), Edukacji Somatycznej (The Body/Think Process BTP Alana Craiga Wilsona) oraz Tańca Terapeutycznego.

 
MAGDALENA BEDNAREK
 
Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, filii w Białymstoku, którą ukończyła uzyskując dyplom w 2021 roku. W 2020 roku otrzymała wyróżnienie na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu dyplomowym „PandemiJa” w reżyserii Agaty Biziuk-Brajczewskiej. Od 2021 roku w zespole aktorskim Teatru Miniatura, gdzie zagrała m.in. tytułową rolę w spektaklu „Tonja z Glimmerdalen” w reżyserii Karoliny Maciejaszek. 

 
KRYSTIAN WIECZYŃSKI

Przygodę z teatrem rozpoczął w liceum, w 1992 roku, w dzisiejszym Teatrze Wiczy, z którym zrealizował większość tytułów. W latach 2001–2017 instruktor ds. teatru Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, gdzie zajmował się również cyrkiem. W 2015 r. zdał egzamin eksternistyczny na aktora dramatu ZASP. W latach 2006–2010 aktor Teatru Biuro Podróży z Poznania. Od 2012 gościnnie, a od 2018 w stałym zespole Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. Współtwórca i realizator wielu projektów kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych. Laureat m. in. głównej nagrody aktorskiej za rolę w spektaklu „Sezon w piekle” Teatru Wiczy na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych w 1996 roku, nagrody II stopnia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za działalność na polu teatru w 2003 roku, Kujawsko-Pomorskiej Nagrody Filmowej Flisak Tofifest za wkład w rozwój filmu w regionie w 2007 roku, Krawata Kultury portalu kulturalnytorun.pl w dziedzinie film/teatr w 2011 roku.

 

MARCIN KUZIOR
Specjalista rzemiosł teatralnych, stolarz, współtworzy scenografię do spektakli wystawianych w Miejskim Teatrze Miniatura, współpracował także z innymi miejskimi instytucjami kulturalnymi w Sopocie oraz Gdańsku, a także z innymi teatrami. 

 

SŁAWOMIR WYMYSŁOWSKI
Specjalista rzemiosł teatralnych, stolarz, w Teatrze Miniatura od 1992 roku, gdzie współtworzył scenografię do ok. 70 spektakli, w tym także do spektakli nagradzanych w tej dziedzinie. Autor rozwiązań konstruktorskich i scenicznych.

 

AGNIESZKA KOCHANOWSKA

Pisarka, redaktorka, animatorka kultury, od 2012 roku rzeczniczka prasowa, a od 2020 roku kierowniczka literacka Miejskiego Teatru Miniatura. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestniczka Forum Dramaturgicznego przy Instytucie Teatralnym i Instytucie Adama Mickiewicza w Warszawie. W latach 2009–2013 recenzentka teatralna czasopisma Narodowego Instytutu Audiowizualnego dwutygodnik.com. Autorka scenariuszy do spektakli w teatrach niezależnych i instytucjonalnych oraz książek dla dzieci „Zapraszamy ptaki do Gdyni”, „Malwina ratuje święta” i „Jak się tu znaleźliśmy”. W 2017 roku otrzymała odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury.

 

 

Pliki

×