PL EN

Trzecia edycja programu ALE DRAMAT! dla młodzieży zainteresowanej recenzowaniem teatru i kultury

W ramach Akademii Miniatury powstał specjalny program Działu Literackiego teatru dla młodzieży aktywnie zainteresowanej komentowaniem i recenzowaniem kultury i teatru. W październiku rusza kolejna edycja cyklu.

Ale dramat! to program, który w kompleksowy sposób zapoznaje uczestników z teatrem pod kątem różnych aspektów tej dziedziny sztuki: aktorstwo, reżyseria, scenografia, dramaturgia, muzyka, ruch sceniczny. Są to nie tylko spotkania warsztatowe (raz w miesiącu we wtorki w godz. 17.00–19.00), ale też m.in. uczestnictwo w próbach, spotkania z artystami, wizyty w pracowni plastycznej, a także czytanie tekstów dramatycznych i pisanie recenzji. Każdy miesiąc jest poświęcony innemu tematowi, który bywa eksplorowany w rozmaity sposób. Opiekę merytoryczną nad całym programem sprawuje Dział Literacki Teatru Miniatura.

Do programu zapraszamy osoby 14+, które w praktyczny sposób już zajmują się komentowaniem działalności kulturalnej i chcą rozwinąć swój warsztat, m.in. twórcy szkolnych gazetek, blogerzy, youtuberzy, oraz te, które chciałyby podjąć taką działalność. Zajęcia prowadzi Agnieszka Kochanowska, kierowniczka literacka Miniatury, teatrolożka, autorka scenariuszy teatralnych.

Udział w programie jest bezpłatny, a po jego ukończeniu uczestnicy otrzymają specjalne zaświadczenie o udziale i współpracy z Teatrem Miniatura.

 

Informacje praktyczne

Program Ale dramat! jest jednym z elementów programu edukacji teatralnej Akademia Miniatury prowadzonego przez Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku.

 

ZAPISY I INFORMACJE NA TEMAT PROGRAMU ALE DRAMAT!

Justyna Sawicka, tel. 601 710 850, e-mail: justyna.sawicka@teatrminiatura.pl


TERMINY ZAJĘĆ

wtorki, 17.00–19.00, raz w miesiącu. Dodatkowo inne zajęcia w miesiącu ustalane z grupą (spotkania z artystami, udział w próbach etc.). Terminy zajęć: 11 października, 8 listopada, 13 grudnia, 10 stycznia, 14 lutego, 14 marca, 11 kwietnia, 9 maja, 13 czerwca.

 

KOSZT

Udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

ZGŁOSZENIA

Do 7 października 2022 na adres justyna.sawicka@teatrminiatura.pl trzeba przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia oraz podpisany regulamin Akademii Miniatury oraz regulamin organizacji warsztatów w czasie zagrożenia epidemicznego COVID 19.

 

ale_dramat_2022_insta550.pngPliki

×