PL EN

STREFA ZDARZEŃ

KIERUNEK: ZIEMIA | wspólny projekt artystyczno-edukacyjny Miniatury i Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku

W 2020 roku przygotowaliśmy, a niedawno ruszyliśmy z realizacją projektu, którego celem jest budowanie pośród małych gdańszczan świadomości, czym jest kryzys ekologiczny, jaka jest jego skala i konsekwencje oraz jak każdy z nas może się temu przeciwstawić. W ramach projektu pokazujemy spektakl na podstawie tekstu Sandry Szwarc w reż. Michała Derlatki, a potem odbywają się warsztaty z Biolą, która przypomina najważniejsze informacje. 

Spektakl „Kierunek: Ziemia” był już prezentowany w kilku gdańskich szkołach oraz Parku Oruńskim i mimo trudnej tematyki został przyjęty bardzo dobrze. - Zatruwanie i zanieczyszczanie rzek, gleby odpadami niebezpiecznymi, plastikiem, cierpienie zwierząt, marnowanie żywności to niezwykle poważne tematy, którymi wydaje się, że nie powinno obciążać się dzieci. Nic bardziej mylnego, ponieważ one dostrzegają znacznie więcej niż nam, dorosłym, się wydaje. I potrzebują odpowiedzi. Warto i trzeba o tym rozmawiać. Wspólnie z Teatrem postawiliśmy na odważną, ale adekwatną do wieku formę, która ma być silnym bodźcem, a przez to kształtować odpowiedzialność ekologiczną oraz podstawowe kompetencje – przekonuje Olga Goitowska, Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej.

 

Kalendarium kilkudziesięciu kolejnych występów w szkołach obejmie okres jesieni bieżącego roku oraz przyszłej wiosny. Natomiast w najbliższy weekend będzie sposobność zobaczyć ten spektakl aż pięciokrotnie podczas kilku otwartych, plenerowych imprez.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA W GDAŃSKU

17 września

godz. 10.00 oraz 11.30 (dwa spektakle)

ul. Reduta Wyskok/Kurza 

 

DZIEŃ OTWARTY RADY MIASTA GDAŃSKA

18 września

godz. 10.15 (jeden spektakl)

Nowy Ratusz, ul. Wały Jagiellońskie 1

 

DNI SOLIDARNOŚCI KLIMATYCZNEJ

19 września

godz. 12.00 oraz 13.30 (dwa spektakle)

Centrum Hevelianum, ul. Gradowa 6

 

plakat_kierunek.jpg

 

 

×