PL EN

STREFA ZDARZEŃ

E-mocje: o stracie

Czy rozmawianie o stracie jest potrzebne? A jeśli tak, to jak o niej rozmawiać? W trzecim odcinku z cyklu E-mocje przygotowanym we współpracy z Holistycznym Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja i Wydawnictwem Mamania poruszamy trudny temat, który przez pandemię stał się wyjątkowo ważny. Odcinek możecie już oglądać na kanale YouTube teatru.

Nie lubimy myśleć o stracie, bo kojarzy się z cierpieniem i trudnymi emocjami. Czy jednak pomijanie tego tematu to rzeczywiście dobry pomysł? Pracownicy Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja, którzy na co dzień zajmują się stratą, wiedzą, że nie do końca tak jest. Zaprosiliśmy Centrum do współpracy, żeby w łagodny i służący naszemu rozwojowi sposób przyjrzeć się temu tematowi, wykorzystując dobrą literaturę dla dzieci i teatr.
 
Jak zawsze odcinek E-mocji jest złożony z trzech części: krótkiego spektaklu na podstawie wydanej przez Wydawnictwo Mamania książki „Dom, który się przebudził” Martina Widmarka i Emilii Dziubak w reżyserii Edyty Janusz-Ehrlich, warsztatów dla dzieci „Jakie emocje Larson chował w szafie?” prowadzonych przez pedagożkę teatru Monikę Tomczyk oraz rozmowy o stracie dla dorosłych dwóch psycholożek: Magdaleny Mikulskiej z Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja i Joanny Trzaski, z którą współpracujemy przy tym cyklu od początku.

E-mocje to cykl, który wykorzystując wartościową literaturę dla dzieci i teatr, ma na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci i pomoc rodzicom w procesie wychowania. Do tej pory powstały dwa odcinki „E-mocje: o konfliktach” i „E-mocje: o grzeczności”, które można obejrzeć na YouTube TeatrMiniatura.
 
 
 

Miniatura dzieciom w sieci: E-mocje: o stracie
Martin Widmark "Dom, który się przebudził" (Wydawnictwo Mamania)
 
reżyseria, scenografia: Edyta Janusz-Ehrlich
muzyka i udźwiękowienie: Michał Jacaszek
wystąpili: Wioleta KarpowiczSzymon WierejkoAndrzej Żakkot Edward
realizacja zdjęć, montaż: Rafał Wojczal (wojczal.com)
realizacja dźwięku: Adam Wośko
obsługa techniczna: Zbigniew OkęckiJacek Kaczkowski
produkcja: Celina Zboromirska-Bieńczak
współpraca merytoryczna: Agnieszka KochanowskaJustyna Sawicka
 
prowadzenie warsztatów „Jakie emocje Larson chował w szafie”: Monika Tomczyk
rozmowa dla dorosłych: Magdalena MikulskaJoanna Trzaska
 
Produkcja: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
Współpraca: Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja, Wydawnictwo Mamania
 
Premiera: 26 czerwca (sobota), godz. 12.00 YouTube
Czas trwania odcinka: ok. 50 minut
 
 
×