PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Ogłaszamy nabór na letnie półkolonie teatralne!

Letni kurs dekryptażu. Zostań teatralnym szpiegiem! – pod takim hasłem odbędą się nasze letnie półkolonie dla młodzieży od 10 do 13 lat. Potrwają dwa tygodnie, od 19 do 30 lipca. Zapisy już ruszyły.

Zajęcia podczas półkolonii poprowadzą aktorzy Miniatury – Wojciech Stachura i Krystian Wieczyński oraz pedagożka teatru Monika Tomczyk. To ekipa doświadczona w prowadzeniu teatralnych działań edukacyjnych różnego typu. Tym razem tematem warsztatów będzie zabawa w szpiegowanie rzeczywistości, jej dekodowanie, a potem kodowanie w teatralne działanie. Każdy ślad czy trop może być inspirujący do artystycznej wypowiedzi i spędzenia wakacji w twórczy sposób. Zajęcia będą się odbywały w teatrze i jego okolicach. Uczestnicy będą ćwiczyli spostrzegawczość i uważność na to, co ich otacza, sprawdzą, jak to jest przyjmować różne role i grać je przekonująco i spróbują sami zakodować ważny dla nich przekaz w finałowym pokazie, który będzie można zobaczyć na Dużej Scenie teatru 30 lipca o godz. 18.00. Możliwe, że nie tylko na scenie, ale również w różnych miejscach teatru i poza nim – wszystko zależy od kreatywności i chęci uczestników.

 

Monika Tomczyk poprowadzi zajęcia bazujące na naturalnej aktywności ruchowej, sztuce współczesnej i fotografii, inspirowane teatrem tańca i teatrem plastycznym. Krystian Wieczyński skupi się na podstawowych zadaniach aktorskich i metodzie improwizacji, a Wojciech Stachura wykorzysta zabawę teatralnymi środkami wyrazu, aby nauczyć uczestników budowania dramaturgii wydarzeń scenicznych i tworzenia teatralnych form. Uczestnicy będą podzieleni na trzy grupy, każda będzie miała zajęcia ze wszystkimi instruktorami.

 

 

Informacje

Termin warsztatów: 19–30 lipca od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00, 30 lipca o 18.00 pokaz finałowy

Instruktorzy: Wojciech Stachura (aktor), Krystian Wieczyński (aktor), Monika Tomczyk (pedagożka teatru)

Opiekunowie: koordynatorka: Justyna Sawicka, kierowniczka półkolonii: Patrycja Telesińska, wychowawcy: Adam Gibki, Sandra Szwarc, Justyna Sawicka 

Posiłki i napoje: W czasie warsztatów przewidziana jest przerwa na posiłek, który każdy uczestnik przynosi dla siebie, teatr nie zapewnia posiłków. Ze względu na ograniczenia związane z reżimem sanitarnym także napoje uczestnicy zapewniają we własnym zakresie.

Termin przyjmowania zgłoszeń: 28 maja – 30 czerwca 2021 r. Liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona: 30 osób.

Zgłoszenia na podstawie wypełnionych dokumentów do pobrania na samym dole tej strony, których podpisany skan prosimy wysłać na adres: justyna.sawicka@teatrminiatura.pl, a oryginał przynieść w pierwszym dniu półkolonii. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego COVID-19 podczas warsztatów obowiązuje specjalny regulamin, prosimy o zapoznanie się z nim przed przesłaniem dokumentów. 

Lista wymaganych dokumentów:

  • formularz zgłoszenia uczestnika
  • karta kwalifikacyjna uczestnika
  • oświadczenie uczestnika warsztatów w czasie stanu zagrożenia epidemicznego COVID-19


Koszt warsztatów:
 600 zł, płatność potwierdza zapis.

Więcej informacji: 

Koordynatorka półkolonii: Justyna Sawicka | e-mail: justyna.sawicka@teatrminiatura.pl, tel. 601 710 850

 

 

Prowadzący warsztaty

 

  Wojciech Stachura 

Wojciech_Stachura200px.jpg


Aktor Miejskiego Teatru Miniatura, zadebiutował w Gdańsku w 2013 roku tytułową rolą w spektaklu „Fahrenheit” w reżyserii Michała Derlatki. Prowadzi warsztaty edukacyjne, jest wiceprezesem Fundacji Sopot Centralny, aktywnie współtworzy życie kulturalne Trójmiasta. Poza macierzystym teatrem regularnie uczestniczy w projektach niezależnych i bierze udział w przedsięwzięciach innych instytucji. Współpracuje m.in. z, Teatrem Gdynia Główna, Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Kameralną w Sopocie, Fundacją Pomysłodalnia oraz Instytutem Teatralnym im. Raszewskiego w Warszawie. Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku. Jeszcze w trakcie studiów występował w Białostockim Teatrze Lalek oraz w Teatrze Latarnia Magiczna. W wolnym czasie zajmuje się również konstrukcją i budową lalek. Instruktor Lata w teatrze w latach 2015, 2016 i 2020. Pomysłodawca i prowadzący Ferie w teatrze w 2020 r. Laureat Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego w 2021 roku.

 

 Monika Tomczyk

Monika_Tomczyk200px.jpg

Pedagog teatru w Miejskim Teatrze Miniatura od marca 2020 roku. Animatorka, terapeutka, reżyserka. Absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego z 16-letnim stażem pedagogicznym – nauczyciel dyplomowany (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Klinika Zaburzeń Rozwoju Navicula, Towarzystwo Wspierania Dziecka i Rodziny Lokomotywa) oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Ukończyła też Akademię Teatru Alternatywnego, Letnią Szkołę Dramy z Johnem Sommersem, jest terapeutką SI, instruktorką Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała, Eksperymentalnego Teatru Tańca (EXTATHE dr Detlefa Kapperta), Edukacji Somatycznej (The Body/Think Process BTP Alana Craiga Wilsona) oraz Tańca Terapeutycznego.

 

 

 Krystian Wieczyński

Krystian_Wieczynski-200px.jpg
Przygodę z teatrem rozpoczął w liceum, w 1992 roku, w dzisiejszym Teatrze Wiczy, z którym zrealizował większość tytułów. W latach 2001–2017 instruktor ds. teatru Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, gdzie zajmował się również cyrkiem. W 2015 r. zdał egzamin eksternistyczny na aktora dramatu ZASP. W latach 2006–2010 aktor Teatru Biuro Podróży z Poznania. Od 2012 gościnnie, a od 2018 w stałym zespole Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. Współtwórca i realizator wielu projektów kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych. Laureat m. in. głównej nagrody aktorskiej za rolę w spektaklu „Sezon w piekle” Teatru Wiczy na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych w 1996 roku, nagrody II stopnia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za działalność na polu teatru w 2003 roku, Kujawsko-Pomorskiej Nagrody Filmowej Flisak Tofifest za wkład w rozwój filmu w regionie w 2007 roku, Krawata Kultury portalu kulturalnytorun.pl w dziedzinie film/teatr w 2011 roku.

Pliki

×