PL EN

UROKI ONLAJNU | kolejny odcinek PAPETÓW: Z OSTATNIEJ CHWILI

Co słychać u Marlenki i Mirka? Jak znoszą edukację zdalną? W Święto Pracy odbyła się premiera kolejnego odcinka lalkowej opowieści o rodzinie Papetów. Możecie go zobaczyć poniżej.

„Papety: z ostatniej chwili” to program informacyjny dla dzieci w odcinkach z wykorzystaniem teatralnych lalek – rodziny Papetów. Od początku pandemii zajmował się zapoznawaniem dzieci z nową rzeczywistością. Można go nadal bezpłatnie oglądać na naszym YouTubie i Facebooku.

W pierwszym sezonie dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami higieny i kontaktu w trakcie epidemii, dowiedziały się, czemu muszą zostać w domu i czym jest kwarantanna. Przy okazji poznały malowniczą rodzinę Papetów – Dziadka Ryszarda, Babcię Irenę, Marlenkę i Mirka oraz kilka innych lalek, które wychynęły z Rekwizytorni Teatru Miniatura, żeby zagrać w kolejnych odcinkach serii. 

Pierwszy odcinek drugiego sezonu towarzyszył Dziadkowi Ryszardowi, Marlence i Mirkowi w obchodzeniu sylwestra i robieniu postanowień na Nowy Rok. W drugim odcinku zatytułowanym „Uroki onlajnu” zobaczymy, jak młode Papety radzą sobie z edukacją zdalną, dowiedzą się też, czym jest manifestacja.

 

„Papety: z ostatniej chwili” są jednym z elementów obecności Miniatury online pod hasłem Miniatura dzieciom w sieci. Poza „Papetami” Teatr realizuje inne cykle – E-mocje, gdzie na podstawie minispektakli na podstawie współczesnej literatury dla dzieci rozmawia o emocjach, Uchosfera – familijne słuchowiska na podstawie klasycznych powieści, Teatr i szkoła w sieci – warsztaty teatralne online we współpracy ze szkołami, a także udostępnia różnorodne materiały do wykorzystania wspólnie z dziećmi.

 

Miniatura dzieciom w sieci: Papety: z ostatniej chwili

I odcinek 2. sezonu: Uroki onlajnu

 

scenariusz: Sandra Szwarc

reżyseria: Michał Derlatka

projekt i wykonanie lalek Papetów: Olga Ryl-Krystianowska

opracowanie muzyczne: Sówka Sowińska

animacja lalek: Magdalena Żulińska, Piotr Srebrowski, Wojciech Stachura

realizacja filmowa i montaż: Mateusz Pieniążek

realizacja dźwięku: Adam Wośko

realizacja oświetlenia: Wiesław Milimen

dyżurni planu: Zbigniew Okęcki – brygadzista, Jacek Kaczkowski, Michał Skolimowski, Grzegorz Czernewski

znad parawanu wystawał: Grzegorz Czernewski

asystentka reżysera: Agnieszka Kochanowska

producentka: Celina Zboromirska-Bieńczak

 

produkcja: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

 

 

 

×