PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Zatańcz z Kleksem! | teledysk

Obejrzyjcie teledysk, który powstał w ramach akcji ZATAŃCZ Z KLEKSEM! Zaprosiliśmy tych, którzy lubią tańczyć, do nauczenia się finałowego układu tanecznego ze spektaklu AKADEMIA PANA KLEKSA i przesłania swojego nagrania. Z tych nagrań powstał właśnie nasz teledysk!

 

W teledysku wystąpili:

Będkowscy Szymon i Dawid
Bocianiak Adam i Marta
Dacka Milena
Dederowska Zosia
Fira Kornelia i Karolina
Flaga Inga
Gdaniec Roksana
Jaśtak Julia
Kamińska Karolina
Kortas Zuzanna
Koszałka Maria
Koszałka Zuzanna
Mechowska Daria
Michalska Kaja
Okrój Liwia
Pawłowska Alicja
Pawłowska Anna
Romanowski Olaf
Rynkiewicz Mikołaj
Sadowska Kinga
Sadowska Zuzanna
Skotak Julia
Skupin Ula
Szczepankiewicz Klara
Szmagała Lena
Świerczyńska Alina
Treder Nikola
Wierejko Bartek
Włodarczyk Antonina
Zatońska Nina
Zglińska Jagoda

-------------

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zapraszamy do tanecznej zabawy. Poniżej znajdziecie filmy instruktażowe z finałowym układem tanecznym ze spektaklu „Akademia pana Kleksa”. Nauczcie się go, nagrajcie swój filmik zgodnie z wytycznymi, prześlijcie go do teatru do 19 kwietnia, a w Dniu Tańca wystąpicie w premierowym filmie z innymi uczestnikami.

Filmy instruktażowe nagrali spektaklowy Pan Kleks, czyli Krystian Wieczyński, Alojzy, czyli Konstancja Martin i Książę – Szymon Wierejko. Autorem choreografii jest Michał Cyran, choreograf związany m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Z przesłanych filmów Teatr Miniatura przygotujemy specjalny teledysk, który będzie miał premierę w Międzynarodowy Dzień Teatru 29 kwietnia o godz. 16.00 na Facebooku, a o godz. 16.30 na YouTubie.

- Organizujemy tę akcję, żeby zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego ruchu, pokazać, że taniec jest dostępny dla każdego i może nas połączyć w tym trudnym czasie siedzenia w domu i nauczania zdalnego – opowiada Ula Zerek z Teatru Miniatura, tancerka i choreografka. – Liczę na to, że ta akcja pobudzi w uczestnikach energię i optymizm, podobnie jak to się stało z uczestnikami grającymi w naszym spektaklu „Akademia pana Kleksa”.

 

Jak wziąć udział w akcji Zatańcz z Kleksem!?

1) Naucz się układu tanecznego, korzystając z filmów instruktażowych zamieszczonych na stronie teatru i na kanale YouTube.

2) Nagraj swój film z układem:

- nagraj go poziomo,

- na neutralnym tle (pusta ściana, bez mebli),

- telefon umieść naprzeciwko na statywie lub na półce na odpowiedniej wysokości, tak żeby nim nie poruszać podczas nagrywania,

- włącz nagrywanie, zanim zaczniesz tańczyć.

3) Do 19 kwietnia 2021 prześlij film w jak najwyższej jakości na adres ula.zerek@teatrminiatura.pl przez strony do przesyłania dużych plików, np. wetranfer.com lub transfer xl.com.

4) Wypełnij z rodzicami/opiekunami kartę zgłoszenia pobraną ze strony i prześlij na adres ula.zerek@teatrminiatura.pl

 

Zatańcz z Kleksem! | premiera filmu

29 kwietnia 2021

FB | godz. 16.00

YT | godz. 16.30

 

 

Naucz się układu z Krystianem Wieczyńskim, Panem Kleksem

Naucz się układu z Szymonem Wierejko, Księciem

Naucz się układu z Konstancją Martin, Alojzym

Pliki

×