PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Ale dramat! - program dla osób zainteresowanych recenzowaniem kultury i teatru

W ramach Akademii Miniatury powstał specjalny program Działu Literackiego teatru dla młodzieży z VII i VIII klas aktywnie zainteresowanych komentowaniem i recenzowaniem kultury i teatru. 

ale_dramat400.jpg

Ale dramat! to program, który w kompleksowy sposób zapozna uczestników z teatrem pod kątem różnych aspektów tej dziedziny sztuki: aktorstwo, reżyseria, scenografia, dramaturgia, muzyka, ruch sceniczny. Będą to nie tylko spotkania warsztatowe (raz w miesiącu we wtorki w godz. 17.00–19.00), ale też m.in. uczestnictwo w próbach, spotkania z artystami, wizyty w pracowni plastycznej. Każdy miesiąc będzie poświęcony innemu tematowi, który będzie eksplorowany w rozmaity sposób. Opiekę merytoryczną nad całym programem będzie sprawował Dział Literacki Teatru Miniatura.

Do programu chcemy zaprosić uczniów z VII i VIII klas, którzy w praktyczny sposób już zajmują się komentowaniem działalności kulturalnej i chcą rozwinąć swój warsztat, m.in. twórcy szkolnych gazetek, blogerzy, youtuberzy. Zajęcia poprowadzi Sandra Szwarc z Działu Literackiego teatru, absolwentka studiów teatrologicznych, nagradzana autorka sztuk teatralnych, jurorka festiwali.

Udział w programie jest bezpłatny, a po jego ukończeniu uczestnicy otrzymają specjalne zaświadczenie o udziale i współpracy z Teatrem Miniatura.

 

Informacje praktyczne

Program Ale dramat! jest jednym z elementów programu edukacji teatralnej Akademia Miniatury prowadzonego przez Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku.

 

ZAPISY I INFORMACJE NA TEMAT PROGRAMU ALE DRAMAT!

Justyna Sawicka, tel. 601 710 850, e-mail: justyna.sawicka@teatrminiatura.pl


TERMINY ZAJĘĆ

wtorki, 17.00–19.00, raz w miesiącu. Dodatkowo inne zajęcia w miesiącu ustalane z grupą (spotkania z artystami, udział w próbach etc.)

 

KOSZT

Udział bezpłatny, warunkiem uczestnictwa jest aktywne zaangażowanie
w komentowanie/recenzowanie działalności kulturalnej (współtworzenie gazetek szkolnych, blogów lub vlogów etc.)

 

ZGŁOSZENIA

Do 30 września 2020 na adres justyna.sawicka@teatrminiatura.pl trzeba przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia oraz podpisany regulamin Akademii Miniatury oraz regulamin organizacji warsztatów w czasie zagrożenia epidemicznego COVID 19.

 

START ZAJĘĆ

6 października 2020, godz. 17.00

 

 

Prowadząca zajęcia w ramach programu Ale dramat!

SANDRA SZWARC

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu oraz wiedzy o teatrze Uniwersytetu Gdańskiego. Dwukrotna finalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej – za sztukę „Von Bingen. Historia prawdziwa” (2015) oraz „Supernova Live” (2016), którą wyróżniono Alternatywną Nagrodą Dramaturgiczną. Laureatka nagrody Talanton 2016 za debiut dramaturgiczny w Teatrze Polskiego Radia. Na podstawie dramatu „Von Bingen. Historia prawdziwa” powstało słuchowisko Teatru Polskiego Radia (reż. W. Modestowicz), które zdobyło Grand Prix konkursu radiowego Festiwalu Dwa Teatry (2016). Za sztukę „Doppelganger” otrzymała główną nagrodę w II Konkursie Dramaturgicznym Strefy Kontaktu we Wrocławiu (2017), natomiast sztuka dla dzieci „Baloniarze” napisana wspólnie z Joanną Zdradą zdobyła wyróżnienie w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej. W roku 2017 prowadziła warsztaty dramatopisarskie dla kobiet osadzonych w gdańskim Areszcie Śledczym zakończone prezentacją autorskiego spektaklu „Bajki księżniczek”, opartego na historiach osadzonych. Prowadziła także warsztaty dramatopisarskie dla młodzieży na podstawie powieści „Wilk” Marka Hłaski (ADiT, 2017). Słuchaczka czwartego roku Filologicznych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie prowadzi zajęcia „Warsztat dramatopisarza”. W sezonie 2018/2019 członkini komisji Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

Pliki

×