PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Premiera drugiego odcinka PAPETY: Z OSTATNIEJ CHWILI

Od 17 kwietnia na naszym kanale na YouTube i na Facebooku możecie oglądać drugi odcinek naszej serii dla dzieci na czas epidemii. Tym razem Papety opowiadają o akcji #zostańwdomu.

„Papety: z ostatniej chwili” to program informacyjny dla dzieci w odcinkach z wykorzystaniem teatralnych lalek – Rodziny Papetów. Dzieci też czują się zaniepokojone wieściami dotyczącymi sytuacji w naszym kraju i na świecie, które docierają do nich tylko częściowo, ale bezpośrednio wpływają na ich życie. Staramy się w prosty sposób tłumaczyć trudne sprawy, jednocześnie zachęcając dzieci do odpowiednich zachowań.

W pierwszym odcinku zatytułowanym „M jak makaron, P jak panika”, dostępnym w Internecie od 2 kwietnia, dzieci poznają podstawowe zasady higieny i kontaktu podczas epidemii. Drugi – pod tytułem „#zostańwdomu” – opowiada, dlaczego musimy wszyscy zostać w domach.

Ze względu na zasady bezpieczeństwa podczas stanu epidemii zmienił się sposób realizacji serii – od drugiego odcinka część scen kręcona jest na tzw. greenboxie, który umożliwia zastosowanie różnych zdjęć w tle. Poza tym lalki animowane są przez jedną lub dwie osoby podczas nagrania, a głosy postaci są nagrywane przez aktorów na zasadzie dubbingu.

„Papety: z ostatniej chwili” są jednym z elementów obecności Miniatury online pod hasłem Miniatura dzieciom w sieci. Udostępniamy różnorodne materiały do wykorzystania wspólnie z dziećmi – zabawy, zagadki i zadania inspirowane przedstawieniami w Strefie Zabaw, materiały wideo na kanale YouTube (piosenki, reportaże z działań, rozmowy o teatrze), trzy spektakle – „Bajki robotów” w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego, „Zostań przyjacielem” w reż. Tomasza Mana i „Krzyżacy” w reż. Jakuba Roszkowskiego – są dostępne na stronie Internetowego Teatru dla Szkół, z którym realizował nagrania.

 

 

#zostańwdomu
II odcinek z serii PAPETY: Z OSTATNIEJ CHWILI
produkcja: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
premiera: 17 kwietnia 2020

scenariusz: Sandra Szwarc
reżyseria: Michał Derlatka
projekt i wykonanie lalek Papetów: Olga Ryl-Krystianowska
opracowanie muzyczne: Joanna Sówka-Sowińska
animacja lalek: Wojciech Stachura, Michał Derlatka
głosy postaci (dubbing)
Marlenka Papet – Zofia Bartoś
Ryszard Papet – Wojciech Stachura
Mirek Papet – Piotr Srebrowski
Lisek, Królewna – Wioleta Karpowicz
Robal, Duża Głowa – Andrzej Żak

realizacja filmowa i montaż: Paweł Łaźniak [lazniak.com]
realizacja dźwięku: Adam Wośko
realizacja światła: Maciej Motowidło
obsługa techniczna: Zbigniew Okęcki
asystentka reżysera: Agnieszka Kochanowska
producentka: Celina Zboromirska-Bieńczak

Specjalistyczne wyposażenie dzięki Polpharma Biologics

 

Pierwszy odcinek serii możecie zobaczyć tutaj, a jak powstawał drugi odcinek w galerii zdjęć poniżej :)

Galeria
×