PL EN

STREFA ZDARZEŃ

CAFÉ PANIKA - pierwsza premiera w ramach sceny Laboratorium Formy już 29 grudnia!

Zbiór opowiadań "Café Panika. Historyjki taksówkowe" Rolanda Topora, pisarza i grafika znanego z surrealistycznego klimatu swoich dzieł, wzięła na warsztat grupa Malabar Hotel, czyli Marcin Bartnikowski i Marcin Bikowski. To teatr, w którego centrum zainteresowań znajduje się forma. Ma na swoim koncie ponad 30 nagród i wyróżnień przyznanych w Polsce i  za granicą.

W spektaklu podobnie jak w Nocy na ziemi Jarmuscha oglądamy ludzkość obnażoną, wyszydzoną i ukochaną na nocnej scenie miasta. Naszymi przewodnikami są barowi gawędziarze, psy i kierowcy taksówek. Prowadzą nas przez swoisty wehikuł czasu, bo okazuje się, że Paryż z ubiegłego wieku dzieli swoje bolączki i nadzieje ze współczesnym Gdańskiem, Warszawą czy Krakowem.

 

Scena Laboratorium Formy

To nasz nowy pomysł na spektakle dla młodzieży i dorosłych. Ich wyróżnikiem będą poszukiwania w zakresie formy, więc zobaczycie tu spektakle i wydarzenia, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Plastyka, lalka, ruch, teatr bez słów, ukryta animacja, multimedia, instalacja, performans, koncert – to niektóre słowa, które nam przychodzą do głowy, kiedy o tym myślimy. Zapraszamy do twórczej przygody i nowych doświadczeń!

Galeria
×