PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Casting do spektaklu AKADEMIA PANA KLEKSA dla dzieci od 6 do 13 lat

Aktualizacja 12.11.2019

Na dole strony można pobrać regulamin oraz grafik warsztatów przygotowujących do realizacji spektaklu "Akademia pana Kleksa".

 

--------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja 30.09.2019

Dziękujemy wszystkim za udział w drugim etapie castingu! W środę 2 października poinformujemy Was o wynikach castingu - kogo zaprosimy do współtworzenia AKADEMII PANA KLEKSA :)

 

------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja 23.09.2019
Dziękujemy za udział w castingu! Przesłuchujący byli pod ogromnym wrażeniem przesłuchiwanych, więc do następnego etapu castingu, który odbędzie się 30 września, przeszło aż 68 osób :) Wszystkie osoby, które przeszły do kolejnego etapu, zostaną poinformowane mailowo w najbliższym czasie. 

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja 19.09.2019
Na casting do „Akademii pana Kleksa” przyszło aż 135 zgłoszeń! Ogromnie nas cieszy to zainteresowanie! Skłoniło nas do zmiany formuły castingu, tak aby każdej osobie móc poświęcić odpowiednio dużo czasu. Dlatego pierwszy etap castingu zostanie rozłożony na dwa dni – sobotę i niedzielę (21 i 22 września) w godzinach od 10.00 do 14.00 oraz od 17.00 do 21.00 (w sobotę) lub 20.00 (w niedzielę) – i podzielony zostanie na godzinne tury. Wszystkie zgłoszone osoby otrzymają maila z informacją, którego dnia i o której godzinie zostaną zaproszone na casting. 

Drugi etap castingu – warsztatowy – odbędzie się 30 września i podczas niego zostanie wybrana grupa, która weźmie udział w rocznych warsztatach i tworzeniu spektaklu. Regularne warsztaty zaczną się od października.

----------------------------------------------------------------------------------------

Twoje dziecko lubi śpiewać i marzy o występie na scenie? Zapraszamy do udziału w rocznej teatralnej przygodzie, która zakończy się wystawieniem profesjonalnego spektaklu.

Na Dzień Dziecka w przyszłym roku odbędzie się premiera „Akademii pana Kleksa” – muzycznego spektaklu familijnego z udziałem dzieci i aktorów Teatru Miniatura, który będzie prezentowany na Dużej Scenie. Przygotowania zaczną się już w tym roku – 21 i 22 września dzieci w wieku od 6 do 13 lat chcące wziąć udział w przedstawieniu zapraszamy na casting, a raczej – jak mówi reżyserka projektu, Agnieszka Płoszajska – antycasting, bo nie trzeba być wystylizowanym i poprawnym, liczą się umiejętność współpracy, otwartość i wyobraźnia. Agnieszka Płoszajska jest aktorką i reżyserką, która wraz z mężem, dramatopisarzem Emilem Płoszajskim, specjalizuje się w realizacji muzycznych spektakli familijnych.

Na casting zapraszamy dziewczynki i chłopców.

Na pierwszy etap castingu, 21 września, trzeba przygotować dowolną piosenkę – można ją zaśpiewać a capella lub z wybranym podkładem. Drugi etap, 22 września, będzie miał formę praktycznych warsztatów. Potem wybrani uczestnicy wezmą udział w rocznym cyklu warsztatów teatralnych: aktorskich, muzycznych i choreograficznych, które poprowadzą profesjonalni twórcy teatralni. Wypełnioną kartę zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy przesłać na adres miniatura@teatrminiatura.pl do 18 września 2019, a oryginał przynieść na casting. 

 

Uczestnictwo w castingu jest bezpłatne. Casting ma dwa etapy: 21 września - prezentacja piosenki, krótka rozmowa, 22 września - warsztaty teatralne, dla osób, które przejdą pierwszy etap.

Termin przesyłania zgłoszeń: 18 września 2019

Adres mailowy: miniatura@teatrminiatura.pl

Na casting prosimy o przyniesienie oryginału podpisanej karty zgłoszenia. 

Udział w rocznych warsztatach (4 spotkania miesięcznie): 100 zł na miesiąc

Prawdopodobny termin zajęć: poniedziałki po południu

Podkład do wybranej piosenki prosimy dostarczyć na pendrivie w plikach formatu mp3.

 

O reżyserce

Agnieszka Płoszajska

Aktorka, reżyserka, czasem skrzypaczka. Pochodzi z Sopotu, gdzie pierwsze kroki na scenie stawiała w teatrze „Stajnia Pegaza”, później współtworzyła niezależny teatr „Świnia”.  W 2006 r. ukończyła PWST w Krakowie. Zagrała w ponad 30 tytułach w teatrach w Warszawie, Radomiu, Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie, Toruniu. Za rolę Pani Capuletti w spektaklu „Romeo i Julia” w reżyserii Katarzyny Deszcz została wyróżniona nagrodą dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu. W 2016 za spektakl „Jutro będzie za późno” otrzymała nagrodę dla najlepszego reżysera festiwalu Windowisko w Gdańsku. Przedstawienie zostało również wyróżnione na sopockich Konfrontacjach Teatralnych, Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu oraz przez kapitułę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Napisała i wyreżyserowała spektakl „Ściana”, monodram inspirowany zagadnieniami czarnej pedagogiki. Z mężem Emilem stworzyła tandem scenariuszowo-reżyserski specjalizujący się w muzycznym teatrze familijnym. Ich wspólne realizacje to „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”, „Jacek i Placek na tropie księżyca”, „Pan Kleks. Powrót” oraz  „Marysia ma Rysia”. Współautorka i aktorka audycji dla dzieci: „Radiowy Klub Myszki Norki” (Radio Bajka, 2013-15) oraz czterdziestu odcinków słuchowiska „Tramwaj zwany Eugeniuszem” (Polskie Radio Dzieciom, 2016). Współpracuje z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, z której podopiecznymi współtworzy Integracyjną Grupę Teatralną. Ostatnia realizacja to spektakl „Dymny: siedem bestii moich” w Teatrze Muzycznym w Toruniu (premiera wrzesień 2019).

 

pan-kleks_insta_600px.jpg

 

Pliki

×