PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Casting do spektaklu dla młodzieży 14+

Chcesz zagrać w profesjonalnym spektaklu na naszej scenie? Weź udział w nowatorskim projekcie teatralnym. Zgłoszenia do 22 września.

25 września o 17.00 odbędzie się u nas casting dla młodzieży od 14 lat, która podczas kilkumiesięcznej pracy przygotuje profesjonalny spektakl teatralny we współpracy z reżyserami Dorotą Bielską i Jarosławem Rebelińskim oraz scenografem i kompozytorem.

Doświadczysz profesjonalnej pracy aktorskiej, pozna kolejne etapy budowania roli. Będziesz mieć wpływ na tematykę spektaklu, ponieważ scenariusz powstanie na bazie improwizacji aktorskich oraz pracy zespołowej. Poznasz proces przygotowywania scenografii i kostiumów oraz muzyki do spektaklu. Dorota Bielska jest reżyserką, absolwentką PWST w Krakowie, i teatrolożką, która realizuje spektakle dla dzieci i dorosłych w teatrach i instytucjach kultury.

Wyjątkowym aspektem projektu jest możliwość współpracy z doświadczonymi aktorami Teatru Razem i poznanie specyfiki ich świata i niezwykłej wrażliwości, z jaką budują zdarzenia artystyczne. Teatr Razem został założony przez Jarosława Rebelińskiego w 2004 roku, na bazie współpracy PSONI z Winda GAK, a jego zespół tworzą artyści z niepełnosprawnością intelektualną. W ciągu 15 lat działalności teatr zrealizował 12 spektakli prezentowanych w Trójmieście oraz na licznych festiwalach i spotkaniach teatralnych. Integralną częścią wszystkich spektakli Teatru Razem jest zespół muzyczny Remont Pomp. Teatr był gospodarzem dziewięciu edycji gdańskiego Festiwalu Akcept.

Warsztaty prowadzące do przygotowania spektaklu będą się odbywały raz w tygodniu w godzinach od 17.00 do 20.00 od października 2019 do kwietnia 2020. Wypełnioną kartę zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy przesłać na adres ula.zerek@teatrminiatura.pl do 22 września 2019, a oryginał przynieść na casting.

 

Uczestnictwo w castingu i rocznych warsztatach jest bezpłatne.

Termin przesyłania zgłoszeń: 22 września 2019

Adres mailowy: ula.zerek@teatrminiatura.pl

 

 14_insta_5popr_600px.jpg

 

O prowadzących

Dorota Bielska – reżyserka teatralna, teatrolożka, wykłada na Uniwersytecie Łódzkim oraz STDiM/AST we Wrocławiu, reżyseruje spektakle dla dzieci i dla dorosłych w teatrach instytucjonalnych i instytucjach kultury m.in. Instytucie Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, ostatnie premiery: Sierść i skakanka ’2018, Rok-Krok’2018 DT, Woman power, czyli święta Hildegarda z Bingen – Grand Prix Festiwalu MONOart Oleśnica 2016, uzyskała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za najlepszy debiut, stypendystka programu MKiDN „Aktywność obywatelska”, dyrektorka Centrum Kultury w Siechnicach w latach 2014–2016, wicedyrektorka Poleskiego Ośrodka Sztuki w Łodzi w latach 2017–2018, wieloletnia właścicielka dobrze prosperującej firmy eventowej. W kwietniu 2017 roku otrzymała tytuł: Kobieta Niezwykła podczas Łódzkiego Tygodnia Kobiet Niezwykłych.

Jarosław Rebeliński – trener, teatrolog, edukator dramy i teatru. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Ukończył kursy „Drama w edukacji” (ODN w Warszawie), „Kurs kwalifikacyjny dla edukatorów dramy” (Polski Ośrodek ASSITEJ) oraz kurs Teatru Forum (Fundacja Drama Way), projekt: „Więcej niż teatr” (Instytut im. Jerzego Grotowskiego), warsztat mistrzowski Teatru Forum z Adrianem Jacksonem, szkolenie „Rainbow of desire”. W 2018 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Playback Self 3.0 łączącym techniki teatralne i psychodramatyczne. Prowadzi zajęcia z arteterapii dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Przez dziesięć lat był kierownikiem teatru w GAK, w którym realizował autorskie projekty: Projekt Drama, Teatr Forum, koordynował działania na rzecz mieszkańców dzielnic Gdańska, tworzył teatr ze społecznością lokalną. W latach 2009–2016 wykładowca w GWSH na Wydziale Pedagogiki.

Pliki

×