PL EN

STREFA ZDARZEŃ

IT WAS/N'T | Das Letzte Kleinod - spektakl dla młodzieży i warsztaty

13 i 14 września gościliśmy nagradzany, międzynarodowy zespół teatralny, który pracuje z młodymi ludźmi, opierając się na historiach zasłyszanych. Jego specjalnością jest teatr dokumentalny związany z ludźmi, historiami i miejscami, w których jest realizowany.

W piątek 13 września o 11.00 Das Letzte Kleinod pokazał spektakl "It was/n't" powstały w ramach międzynarodowego projektu „ID: Babylon”, odwołującego się do doświadczeń europejskiej młodzieży. W ramach pracy nad spektaklem młodzież robiła wywiady ze sobą nawzajem i sama stworzyła tekst i sceny. Tematem przedstawienia jest świadomość i rozwój międzynarodowej tożsamości. Spektakl pokazywany był w języku angielskim, ale na poziomie, który pozwalał na szeroki odbiór. Po spektaklu odbyło się spotkanie z twórcami.

W sobotę 14 września odbyły się całodzienne, bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży od 15 lat, od 10.00 do 18.00, zatytułowane „Here I am – and here I am in Europe!”. Uczestnicy warsztatów robili krótkie wywiady ze sobą. Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się, jak tworzyć teatr dokumentalny. W warsztatach wzięła też udział grupa młodzieży z Niemiec. Warsztaty odbywały się w języku angielskim, ale z pomocą tłumacza.

 

Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesyłać na adres justyna.sawicka@teatrminiatura.pl. Chętnych do udziału w warsztatach zachęcamy do obejrzenia spektaklu – nie jest to wymóg, ale prowadzącym warsztaty na tym zależy.

 

Galeria
×