PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Mała Platforma | 30 i 31 sierpnia

W tym roku w Trójmieście gości święto teatru tańca - Polska Platforma Tańca, a u nas odbędzie się jej edycja dedykowana dzieciom - Mała Platforma. Będziecie mogli zobaczyć trzy spektakle dla dzieci w różnym wieku - od najnajów przez 5-7 latki do 8+. Jedną z artystek, która przywozi swój spektakl - Alicję Morawską-Rubczak - już znacie, ponieważ pokazywała u nas swoje spektakle NIEBOSKŁON i LABIRYNT, oba dla dzieci od 0,5 do 3 lat.

Program Małej Platformy w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019 obejmujący prezentacje wybranych spektakli, panel dyskusyjny oraz wydarzenia towarzyszące odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia. Pierwsza edycja Małej Platformy dedykowana jest spektaklom dla dzieci do 10 roku życia.

Organizatorem Platformy jest Instytut Muzyki i Tańca. Głównymi współorganizatorami Platformy w 2019 roku są  Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw oraz Fundacja Polka dot. Głównym partnerem programu Małej Platformy jest Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku.


30 sierpnia 2019 (piątek)

16.00–19.00

Sesja panelowo-dyskusyjna: Taniec dla dzieci pod lupą

Scena Kameralna

Streaming online

Prezentowane podczas programu Małej Platformy spektakle będą stanowiły oś rozmowy, jednocześnie otwierając szerszą perspektywę na dynamicznie rozwijającą się dziedzinę sztuki tańca dla dzieci. Uwzględniając aspekty, które mają wpływ na charakter powstających współcześnie spektakli tanecznych dla dzieci, dyskusja będzie próbą odpowiedzi na pytania: w jaki sposób można przybliżyć zarówno treść, jak i formę sztuki tańca młodej widowni; jak dotrzeć do najmłodszych widzów poprzez wybrane strategie artystyczne oraz jak doświadczenie współudziału najmłodszych widzów w spektaklu wpływa na dynamikę zmian artystycznych.

 

31 sierpnia 2019 (sobota)

10.00

blisko

dla dzieci 0,5–3 lat

Scena Kameralna

 

11.30

_on_line__

dla dzieci 5–7 lat

Sala Prób

 

15.00

blisko

dla dzieci 0,5–3 lat

Scena Kameralna

 

16.30

_on_line__

dla dzieci 5–7 lat

Sala Prób

 

18.00

Pan Kejk

dla dzieci 8+ lat

Duża Scena

×