PL EN

STREFA ZDARZEŃ

BOSKA KOMEDIA... ANDANTE Lwowskiego Teatru Akademickiego | Tydzień Ukraiński

26 października o 12.00 i 18.00 możecie u nas zobaczyć kolejnych zagranicznych gości, tym razem ze Lwowa. W ramach Tygodnia Ukraińskiego obejrzycie lalkową komedię liryczną dla widzów od 5 lat. Będzie to ciepła i wzruszająca opowieść przedstawiona językiem pieśni ukraińskiej. 

Lwowski Teatr Akademicki I LUDZIE, I LALKI został założony w 1990 roku przez Ołeha Nowochackiego przy Lwowskim Domu Nauczyciela. W 2005 roku teatr otrzymał status miejskiego. Obecnie w repertuarze ma ponad 25 przedstawień dla dzieci i dorosłych. W 2015 roku z inicjatywy nowego dyrektora Oleksija Krawczuka teatr zapoczątkował Międzynarodowy Festiwal  I LUDZIE, I LALKI, Międzynarodowy Festiwal HISTORIE ŚWIĄTECZNE i Festiwal WŁÓCZĘDZY I LALKI – trzydniową wędrówkę teatru wozami po wsiach ziemi lwowskiej. Teatr jeździ w trasy po Ukrainie i zagranicy, między innymi po Polsce.

Tydzień Ukraiński to coroczna, szeroka prezentacja kultury ukraińskiej, zapoczątkowana z iniciatywy Konsula Generalnego Ukrainy w Gdańsku Lwa Zacharczyszyna i jego żony Tetiany Yermak. Tydzień Ukraiński 2018 odbędzie się w różnych instytucjach i przestrzeniach kulturalnych Gdańska. Celem wydarzenia jest lepsze zaprezentowanie polskiej publiczności współczesnej kultury Ukrainy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Andrii Deshchytsia, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

 

Logo_Konsulat_Ukrainy_w_Gdansku_1_2018_350px.jpg

 
Galeria
×