PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Gwiazdka z nieba | nowy spektakl dla najnajów

Już 10 marca zaprosimy was na premierę przedstawienia dla najnajmłodszych widzów teatralnych od kilku miesięcy do 4 lat. To spektakl zaplanowany jako pierwsze spotkanie z teatrem.

Mała gwiazdka nudzi się na niebie i postanawia spaść na Ziemię. Tutaj jak małe dziecko poznaje otaczający świat – zmieniające się pory roku, zwierzęta i przyrodę. Scenariusz spektaklu napisało małżeństwo Mariola i Janusz Słomińscy, doświadczeni twórcy teatru dla najnajów, którzy także wyreżyserują przedstawienie. Widzowie Miniatury znają ich z „Afrykańskiej przygody” granej z dużym powodzeniem od 2012 roku.

Przedstawienie bierze pod uwagę potrzeby rozwojowe najmłodszych dzieci, dla których na tym etapie najważniejsze są ekspresywne bodźce zmysłowe – barwa, dźwięk, forma – uruchamiające ich funkcje poznawcze. „Gwiazdka z nieba”, pełna barwnych obrazów, nastrojowej muzyki i różnorodnych faktur, ma na celu pobudzenie wszystkich zmysłów małego widza poprzez łagodne, spokojne wciągnięcie go do uczestnictwa w teatralnej iluzji. Służy temu bardzo kameralny charakter spotkania dający poczucie bezpieczeństwa (mała sala, przytulne siedzenia, stały bliski kontakt z rodzicami).

Scenografię do przedstawienia zaprojektował Łukasz Kwietniewski, absolwent architektury Politechniki Szczecińskiej i Wydziału Scenografii warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, autor scenografii do spektakli i produkcji telewizyjnych, asystent Małgorzaty Szczęśniak przy projektach teatralnych Krzysztofa Warlikowskiego realizowanych w Europie. Muzykę komponuje Paweł Dudzik, muzyk specjalizujący się w instrumentach perkusyjnych, mający na swoim koncie wiele realizacji teatralnych we współpracy z m.in. Teatrem Baj Pomorski i Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu.

 

Gwiazdka-z-nieba-popr_600px.jpg

×