PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Czwartki dla dorosłych

Miniatura to przede wszystkim spektakle dla młodego widza, ale od czasu do czasu przygotowujemy też przedstawienia znakomicie odbierane przez dorosłych widzów. Przekonajcie się sami podczas naszych CZWARTKÓW DLA DOROSŁYCH, które ruszają od 18 stycznia. Co czwartek o 19.00 spektakle dla dorosłych, ale cena jak dla dzieci - wszystkie bilety w cenie ulgowej :)

W styczniu, lutym i marcu możecie zobaczyć:

BOŻE MÓJ! – przychodzi Bóg do lekarza... | 18 stycznia, godz. 19.00, 8 lutego, godz. 19.00, 8 marca, godz. 19.00

Pewnego dnia w gabinecie psychologicznym, prowadzonym przez samotnie wychowującą autystycznego syna Ellę, zjawia się pacjent, który przedstawia się jako... Bóg. Pogrążony w depresji nie chce już czuwać nad światem. Czy psycholożka-ateistka jest w stanie odwieść go od decyzji zniszczenia świata? „Boże mój!” izraelskiej autorki Anat Gov to pełna zwrotów akcji i ciekawych dialogów tragikomedia o potrzebie miłości i poświęcaniu się dla dobra innych, wystawiana z wielkim powodzeniem na wielu światowych scenach teatralnych.

 

NIE WIERZĘ W ŚMIERĆ – gdańska legenda według o. Wacława Oszajcy | 1 lutego, godz. 19.00 i 29 marca, godz. 19.00, ale też w niedzielę 11 lutego, godz. 19.00

Czy głęboka i żarliwa wiara może być usprawiedliwieniem zabójstwa? Czy w konsumpcyjnej współczesności możliwe jest bezwarunkowe przebaczenie i miłość? Gdzie jest granica wolności twórczej artysty? „Nie wierzę w śmierć” to autorska interpretacja gdańskiej legendy o niespotykanej ekspresji konającego Chrystusa z krucyfiksu, który stanowi jeden z elementów pochodzącej z XV wieku Grupy Ukrzyżowania w bazylice Mariackiej. To opowieść o rzeźbiarzu, który zabił swojego modela, żeby w wiarygodny sposób oddać wyraz cierpienia i męki umierającego.

 

REMUS – uniwersalna opowieść o poszukiwaniu tożsamości | 25 stycznia, godz. 19.00

Historia Remusa, outsidera i wędrownego handlarza książek, który próbuje ocalić popadającą w coraz większe zapomnienie społeczność Kaszubów, przez setki lat żyjącą na Pomorzu. To opowieść o straconej tożsamości, o miejscu zapomnianym – żeby je na nowo odnaleźć, trzeba pokonać trzy zjawy: Strach, Trud i Niewarto. „Remus to nie tylko historia Kaszubów, to także historia każdego z nas, starających się na różne sposoby odnaleźć i zachować swoją niepowtarzalność, swój własny, nie dający się skopiować i powtórzyć sposób myślenia, odczuwania i postępowania, swoje fantazje, mity, sny i marzenia” (Dariusz Kosiński, przewodniczący komisji konkursu Klasyka Żywa, która przyznała spektaklowi nagrodę specjalną). Wysmakowana plastycznie adaptacja „Życia i przygód Remusa” Aleksandra Majkowskiego w reżyserii Remigiusza Brzyka.


KRZYŻACY – nagradzana adaptacja powieści Sienkiewicza | 15 lutego, godz. 19.00

Kolejne pokolenia Polaków z wypiekami na twarzach kibicowały młodemu Zbyszkowi, drżały o los pięknej Danusi, po cichu trzymały kciuki za sprawy sercowe przaśnej Jagienki czy wreszcie ekscytowały się opisami największego prawdopodobnie triumfu polskiego oręża – bitwy pod Grunwaldem. Dajcie się porwać „Krzyżakom” i wy! Ta nowocześnie zrealizowana i pełna przewrotnego humoru pierwsza lalkowa adaptacja słynnej powieści Henryka Sienkiewicza jest świetnie odbierana przez widzów. Spektakl wyreżyserował uznany dramaturg i reżyser Jakub Roszkowski, a scenografię i lalki zaprojektował jeden z najbardziej cenionych współczesnych polskich scenografów Mirek Kaczmarek. „Krzyżacy” zdobyli szereg nagród, w tym główną nagrodę najstarszego i najważniejszego festiwalu teatrów lalkowych w Polsce – 28. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu oraz Nagrodę Publiczności 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych KLASYKA POLSKA.

 

Czwartki_dla_doroslych_550px.jpg

×