PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Konkurs na sztukę teatralną DEMOKRACJA. NIE TYLKO DLA DOROSŁYCH

Główną nagrodę konkursu zdobył Jarosław Murawski za sztukę "Kleszcz". Nagrodzony tekst oraz teksty finalistów konkursu Anny Andraki i Kuby Kaprala można znaleźć na dole tej strony.

-------

Podczas posiedzenia w dniu 28 sierpnia 2017 roku jury konkursu w składzie: Anna Czekanowicz-Drążewska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jakub Roszkowski, Zbigniew Rudziński, Romuald Wicza-Pokojski (przewodniczący jury) oraz Agnieszka Kochanowska (sekretarz jury) do finału zakwalifikowała utwory: 

Wolf Anny Andraki (godło Traf)

NieWażny głos Jakuba Kaprala (godło T. Atrakcyjny)

Kleszcz Jarosława Murawskiego (godło Wiatrak)

Sztuki finalistów zostaną zaprezentowane w formie czytań 16 września 2017 roku o 16.00 w Sali Prób Miejskiego Teatru Miniatura. Wstęp wolny. 

Kto otrzyma główną nagrodę w wysokości 20 tys. złotych dowiemy się podczas gali konkursu 17 września o 17.00 na Dużej Scenie teatru. Wejściówki na galę można odbierać w kasie teatru.

Zapraszamy!

----

Na nasz konkurs wpłynęło 49 prac z całej Polski. Jury zabiera się za czytanie. W pierwszych dniach września ogłosimy listę sztuk, których performatywne czytania będzie można zobaczyć w Miniaturze 16 września w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji. 17 września o 17.00 odbędzie się uroczysta gala, podczas której poznamy zwycięzcę lub zwyciężczynię. 

--------

Wspólnie z fundacją MiastoKreacja czekamy na spłynięcie wszystkich prac na konkurs na sztukę teatralną dla dzieci lub młodzieży o wartościach demokratycznych. Prace należało nadsyłać do 31 lipca tego roku (decydowała data stempla pocztowego).

Oceni je jury w składzie: Anna Czekanowicz-Drążewska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jakub Roszkowski, Zbigniew Rudziński, Romuald Wicza-Pokojski oraz Agnieszka Kochanowska (sekretarz jury). Jury wybierze od 3 do 5 sztuk finałowych, które zostaną przedstawione w formie czytań towarzyszących ogłoszeniu wyników konkursu. Z tych sztuk zostanie wybrana jedna, która otrzyma nagrodę w wysokości 20 000 zł brutto.

Regulamin konkursu i oświadczenie można pobrać poniżej. Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres agnieszka.kochanowska@teatrminiatura.pl. 

-----
Przywykliśmy sądzić, że wartości demokratyczne, przyjęte i uznane podstawowe zasady aksjologiczne – wolność, równość, sprawiedliwość, pluralizm, tolerancja, praworządność oraz szacunek dla praw obywatelskich – na których oparte jest demokratyczne sprawowanie władzy, są nie tylko powszechnie znane w naszym kręgu kulturowym, ale także praktykowane. Obecne przemiany świata, gdzie coraz częściej odchodzi się od owych podstawowych wartości, skłaniają nas do podjęcia działań skierowanych do najmłodszych obywateli naszego społeczeństwa, które nie tylko pozwolą im na uświadomienie i zweryfikowanie swojego rozumienia demokracji, ale staną się swoistym laboratorium, które wyzwoli nową energię w budowaniu świadomego, aktywnego obywatela.

W przekonaniu, że to teatr jako miejsce spotkania i budowania wspólnoty jest najznakomitszym polem dialogu, postanowiliśmy zainspirować twórców do zmierzenia się z wyzwaniem, jakim jest stworzenie opowieści scenicznej o wartościach, jakie tkwią w demokracji.

 

demokracja_na_fejsa_550px.jpg

Pliki

×